"Powinniśmy solidarnie współpracować". Joanna Kopcińska o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 15:01
- Musimy stosować się do zaleceń rządu, bo wirus nie rozprzestrzenia się sam. Powinniśmy solidarnie współpracować - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Kopcińska z PiS. - Jeśli pan premier jest otwarty na dyskusję, to dlaczego nie wprowadza poprawek przygotowanych przez opozycję? - pytała Urszula Augustyn (KO).
Audio
  • Joanna Kopcińska i Urszula Augustyn o koronawirusie (Jedynka/"Tydzień kontra tydzień")
Koronawirus w Polsce
Koronawirus w PolsceFoto: PAP/Valdemar Doveiko

Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu - to nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Dom opuścić możemy tylko w konkretnym celu - by dojechać do pracy, pomóc osobom potrzebującym w czasie walki z epidemią, lub "załatwić sprawy niezbędne do życia codziennego".

koronawirus-2.jpg
Zobacz, co wolno zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa

O nowych restrykcjach mówiły w audycji "Tydzień kontra tydzień" Joanna Kopcińska, europoseł PiS, oraz Urszula Augustyn z Koalicji Obywatelskiej.

Kopcińska: stosunkowo wcześnie podjęliśmy działania

- Wszyscy pragniemy, żeby jak najszybciej wrócić do normalności. Jednocześnie podpisuję się pod słowami Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia, że nic już nie będzie takie jak wcześniej. W naszym kraju podjęliśmy stosunkowo wcześnie działania. Wprowadziliśmy ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa - mówiła Kopcińska.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie 1771, 20 osób zmarło

- Musimy stosować się do tych zaleceń, bo wirus nie rozprzestrzenia się sam. Powinniśmy solidarnie współpracować - dodała. Jak wyjaśniła, dotyczyć to powinno także działań polityków, również w zakresie wsparcia gospodarczego dla polskich przedsiębiorców.

"Rządzący powinni dać nam szansę"

Według Joanny Augustyn natomiast rządzący powinni dać szansę opozycji, żeby współpracować. 

- Jeśli pan premier jest otwarty na dyskusję, to dlaczego nie wprowadza poprawek przygotowanych przez opozycję i każe nam głosować zdalnie? - powiedziała posłanka.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Koronawirus a wymiar sprawiedliwości. Sejm przyjął nadzwyczajne przepisy

Równocześnie polityk Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że ma wątpliwości dotyczące wiarygodności danych o koronawirusie w Polsce. - Jeśli mówimy, że dane, które są publikowane, są dla nas dobre, to ja bym się z tym zgodziła pod warunkiem, że nie ma takich wrzutek, jak na przykład zakaz ujawniania tych danych, pod którym to zakazem podpisuje się minister rządu - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Tydzień kontra tydzień"
Prowadzący: Marek Mądrzejewski
Goście: Joanna Kopcińska (PiS), Urszula Augustyn (KO)
Data emisji: 29.03.2019
Godzina emisji: 12.18

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł Lewicy: retoryka KO bardzo mi nie odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 19:10
Senator PiS Jan Maria Jackowski i Tomasz Trela, poseł Lewicy dyskutowali o kontrowersyjnej decyzji Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji. Partie sprzeciwiały się wprowadzeniu zmian w regulaminie Sejmu, które miały umożliwić posłom zdalne głosowanie nad ustawami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Będzie podręcznik dla przedsiębiorców i pracowników

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 07:29
Grupa PFR przygotowuje podręcznik dla przedsiębiorców i pracowników dot. "tarczy antykryzysowej" - poinformował na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Ma być gotowy w poniedziałek lub wtorek.
rozwiń zwiń