Wybory prezydenckie 2020. Ryszard Czarnecki: Andrzej Duda pokazał, że jest wiarygodny

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 13:20
- Andrzej Duda dowiódł, że nie jest zakładnikiem jednej partii politycznej, a służy wszystkim Polakom - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Do kampanii wyborczej odniósł się również Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Kampania Andrzeja Dudy
Kampania Andrzeja DudyFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Posłuchaj
34:23 [ PR1]PR1 (mp3) 21 czerwiec 2020 12_14_51.mp3 Ryszard Czarnecki i Paweł Kowal o kampanii prezydenckiej (Jedynka/"Tydzień kontra tydzień")

 

Kampania prezydencja jest na ostatniej prostej. W sobotę ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda podsumował pięć lat swojej prezydentury. Kandydaci przez cały weekend jeżdżą po Polsce i rozmawiają z Polakami. Tematy, jakie pojawiły się do jej pory, to między innymi kwestia LGBT, wielkie inwestycje oraz polityka społeczna. 

morawiecki 663 free.jpg
"Dość manipulacji". Premier reaguje na słowa Rafała Trzaskowskiego o wieku emerytalnym

O wyborach prezydenckich mówili w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 

- Andrzej Duda jest zwolennikiem wielkich, polskich inwestycji, na których polscy przedsiębiorcy będą zarabiać. Natomiast jeżeli chodzi o kwestie LGBT, to z tym tematem wyszedł Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy, występując z kartą LGBT - ocenił Czarnecki. 

- Jeśli chodzi o inwestycje, to trzeba do nich podchodzić w kontekście całego budżetu. Należy ocenić, co jest priorytetem. Nasze stanowisko jest proste. Dziś najważniejszy jest człowiek i należałoby inwestować najpierw w edukację i zdrowie - stwierdził z kolei Paweł Kowal. 

Czytaj również:

"Andrzej Duda dowiódł, że jest wiarygodny"

Poseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że kandydaci będą zwracali się w ostatnim tygodniu kampanii do różnych grup społecznych. - Ten, kto był już prezydentem ma trudniej, bo musi wykazać, że to, co mówił pięć lat temu, zrealizował - kontynuował polityk. 

Zdaniem europosła PiS natomiast Andrzej Duda dowiódł, że jest wiarygodny. - Pokazał, że nie jest zakładnikiem jednej partii politycznej, a służy wszystkim Polakom - stwierdził Czarnecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 21.06.2020

Godzina emisji: 12.16

kad