Joanna Lichocka: Ziobro i Gowin błędnie myślą, że nasze zapowiedzi to strategia negocjacyjna

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 13:05
- Nasi dotychczasowi koalicjanci nie do końca doceniają to, co się zdarzyło. Solidarna Polska i Porozumienie traktują nasze zapowiedzi jako strategię negocjacyjną. Tak nie jest - mówiła o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy Joanna Lichocka, posłanka PiS. Do obecnej sytuacji politycznej odniósł się też Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro Foto: PAP/Rafał Guz

Posłuchaj

30:48 [ PR1]PR1 (mp3) 20 wrzesień 2020 12_18_27.mp3 Joanna Lichocka i Paweł kowal o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Jedynka/"Tydzień kontra tydzień") 

Sejm przyjął ustawę dotyczącą ochrony zwierząt. Co do wspomnianych zapisów nie było jednak zgody wśród polityków Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska i Porozumienie, którzy wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy, nie poparli ustawy w obecnym kształcie, na czym zależało Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi PiS. W obozie władzy padają wzajemne oskarżenia.

ZP 1200 pap (1).jpg
Formacje Gowina i Ziobry bez szans na wejście do Sejmu bez koalicji z PiS. Jest sondaż

- Niezrozumienie wagi i ról naszych koalicjantów narastało od jakiegoś czasu. Problemem nie jest ustawa o ochronie zwierząt. Gdyby nie ta ustawa, to byłaby inna - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

O kryzysie w koalicji mówili w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, posłanka PiS, i Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej. 

Czytaj również:

- Nie ma kryzysu w koalicji rządzącej. Koalicja Zjednoczonej Prawicy praktycznie nie istnieje. Konsekwencje są niestety oczywiste, również jeśli chodzi o stanowiska w rządzie. Mam wrażenie, że nasi dotychczasowi koalicjanci nie do końca doceniają to, co się zdarzyło. Solidarna Polska i Porozumienie traktują nasze zapowiedzi jako strategię negocjacyjną. Tak nie jest - oceniła Lichocka. 

- Tak poważne sprawy państwowe nie powinny być ofiarą tarć wewnątrz obozu rządzącego. My jesteśmy gotowi na ewentualne przedterminowe wybory - stwierdził Kowal. 

Więcej w nagraniu całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Tydzień kontra tydzień"

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Joanna Lichocka (posłanka PiS), Paweł Kowal (poseł KO)

Data emisji: 20.09.2020

Godzina emisji: 12.14

kad/kh

Czytaj także

Suski: na dzisiaj koalicji nie ma, decyzja o dalszych losach ZP może zapaść w poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 11:39
- Na dzisiaj nie ma koalicji Zjednoczonej Prawicy; wypowiedzieli ją ci, którzy nie głosowali za nowelą ustawy o ochronie zwierząt - mówił w niedzielę poseł PiS Marek Suski. Podkreślił, że w poniedziałek kierownictwo PiS może podjąć decyzję o dalszych losach ZP, w tym dot. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
rozwiń zwiń