Jak dbać o duchowy wymiar codzienności żyjąc w pośpiechu?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 13:16
- Dzień wolny przeznaczam na zaległe rzeczy lub na wymarzony odpoczynek. Wtedy robię wszystko w innym tempie, spaceruję, odwiedzam przyjaciół. Natomiast święto ma dla mnie zupełnie inny, wyjątkowy wymiar i głębszą wartość - mówi Mira Jankowska.
Audio
  • Małgorzata Raducha, Marta Januszewska i Mira Jankowska o dniach świątecznych i dniach wolnych (Jedynka/Damska torebka)
Procesja Bożego Ciała w Łowiczu, 26.05.2016. Po mszy świętej odprawionej w łowickiej bazylice katedralnej mieszkańcy Łowicza i okolic ubrani w ludowe stroje Księżaków Łowickich obeszli cztery ołtarze przygotowane w pobliżu Starego Rynku
Procesja Bożego Ciała w Łowiczu, 26.05.2016. Po mszy świętej odprawionej w łowickiej bazylice katedralnej mieszkańcy Łowicza i okolic ubrani w ludowe stroje Księżaków Łowickich obeszli cztery ołtarze przygotowane w pobliżu Starego Rynku Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Dzień świąteczny ma swoje rytuały, które dają nam poczucie tożsamości i przynależności- zauważa Marta Januszewska. I dodaje, że - Święto powinno dawać nam odczucia duchowe, wspólną radość i wspólne przeżywanie.

W audycji przywołano postać Wiktora Frankla, twórcę logoterapii, autora dzieła "Człowiek w poszukiwaniu sensu", który już w latach 60. XX wieku przestrzegał przez trzema największymi zagrożeniami cywilizacji. Czego powinniśmy unikać? Jak odnaleźć wewnętrzną równowagę? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Damska torebka

Prowadzą: Małgorzata Raducha, Marta Januszewska, Mira Jankowska.

Data emisji: 26.05.2016

Godzina emisji: 10.15

ab/gs