Jedynka na święcie lotnictwa w Radomiu "Air Show 2017"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 14:59
Samoloty cywilne, wojskowe, pokazy akrobacji lotniczych - w sumie 20 godzin atrakcji, które z pewnością usatysfakcjonowały każdego miłośnika lotnictwa. W Radomiu zakończyła się impreza "Air Show 2017" - jedna z największych w Europie.
Audio
  • O tym, co w tym roku przygotowali organizatorzy pokazów, z Anną Ciepiel z biura organizacyjnego Air Show rozmawiał Grzegorz Krakowski (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Relacja z "Air Show 2017" w Radomiu. Rozmowa z widzami i dyrektorem Biura Organizacyjnego płk. Kazimierzem Dyńskim (W samo południe/Jedynka)
  • Podsumowanie imprezy Air Show 2017 w Radomiu - relacja Grzegorza Krakowskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Air Show 2017 w Radomiu
"Air Show 2017" w RadomiuFoto: PAP/Jacek Turczyk

XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show odbyła się 26-27 sierpnia na lotnisku wojskowym 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Uczestniczyło w niej 70 tys. widzów.

76 samolotów i śmigłowców zaprezentowało się w dynamicznych pokazach. 54 maszyny widzowie zobaczyli na towarzyszącej pokazom wystawie. Air Show w Radomiu to największa tego typu impreza lotnicza w Polsce. W tegorocznych pokazach wzięły udział ekipy z 10 państw, m.in. z Czech, Holandii, Włoch, Rumunii, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Litwy, USA. 

W sobotę o "Air Show 2017" mówiliśmy w "Sygnałach dnia" i "W samo południe". Kolejne relacje pojawiły się w "Polsce i świecie". Przez cały weekend na bieżąco łączyliśmy się Radomiem w "Aktualnościach". A w poniedziałek podsumowaliśmy imprezę w "Sygnałach dnia".

Program I Polskiego Radia był patronem medialnym wydarzenia.

ag/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Air Show w Radomiu. Pierwszy dzień pokazów [ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 21:53
Osiemdziesiąt tysięcy widzów - według organizatorów - przewinęło się w sobotę, pierwszego dnia imprezy przez międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2013 w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Air Show Radom 2017. Która z akrobacji jest najłatwiejsza, a która jest najtrudniejsza?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 12:14
Skupienie, absolutna koncentracja, nie ma mowy o brawurze - takie są zasady bezpiecznego latania - podkreślają goście radiowej Jedynki, kpt. Michał Anielak i por. Sylwester Sobótka.
rozwiń zwiń