Rynek mieszkaniowy w czasach kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:46
Dotychczas to były złote czasy dla tych którzy innym wynajmowali mieszkania. Te czasy skończyły się dwa tygodnie temu, kiedy zostały zamknięte restauracje, galerie handlowe, większość sklepów i punktów usługowych. I raptem wielu z tych, którzy tam pracowali odczuło brak gotówki.
Audio
  • Kupić, sprzedać, wynająć, ale za co? Rynek mieszkaniowy w kryzysie (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Maciej Abramowicz, właściciel biura nieruchomości, uważa, że obecna sytuacja nie pozostanie bez wpływu na rynek związany z najmem nieruchomości. - Są tysiące osób, które mają podpisane umowy najmu, a każda z tych osób ma problem z bieżącym regulowaniem należności - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Podkreśla, że właścicielom nieruchomości zależy na utrzymaniu najemców więc potrzebne jest porozumienie miedzy wynajmującymi a właścicielami po to, żeby przeczekać trudny okres. Zwraca uwagę, że każde uzgodnienie należałoby sformalizować, czyli napisać na papierze lub mejlowo, w który dobrze by było spisać warunki, czyli odłożenie części lub całości czynszu i sprecyzowanie na jaki okres.

Karta płatnicza. Czy dezynfekcja może ją uszkodzić?
karta płatnicza kredytowa 1200.jpg

Dr Rafał Parvi, ekonomista, radzi, aby nie czekać z porozumieniem, bo kryzys za miesiąc się nie skończy. Wskazuje, że skoro USA przedłużyły restrykcje do końca kwietnia, to zanim sytuacja się unormuje minie kilka miesięcy. Jego zdaniem, ceny mieszkań powinny spaść, bo nie będzie przez jakiś czas dużego zainteresowania kupnem lokum, a niektórzy będą zmuszeni sprzedać mieszkanie, bo nie będzie ich stać na spłatę kredytu. - Powinny się utrzymać ceny mieszkań do 40 metrów, bo są one najtańsze, zarówno przy kupnie, jak i wynajmie - prognozuje analityk.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Maciej Abramowicz (właściciel biura nieruchomości), dr Rafał Parvi (analityk rynku nieruchomości, ekonomista Wyższa Szkoła Bankowa)

Data emisji: 30.03.2020

Godzina emisji: 9.33

ag

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek dezynfekcji przestrzeni wspólnych?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 11:25
- Myślę, że większość zarządców jest świadoma tego, jakie mamy zagrożenie i wykonuje dezynfekcję - powiedział Sebastian Piekutowski, zastępca prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "EC Siekierki" w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epidemia koronawirusa. Jak zachować spokój?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 12:41
Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy może wiązać się z dużym stresem. Jak zachować spokój, kiedy z każdej strony dociera do nas tyle niepokojących informacji?
rozwiń zwiń