Głosy, które przed oczami Margaret malują obrazy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 21:45
- Piosenki "Ołów" słucham od dziecka i do dziś jest moją ulubioną. Grażyna Łobaszewska jest moim autorytetem, bo nie tylko po prostu śpiewa, ona opowiada piosenki - mówi w Jedynce Margaret.
Audio
  • Margaret i piosenki szczególne (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Marek Gaszyński na jesień poleca meksykańskie bolero "Bésame mucho" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Adriana Bąkowska zagląda na portugalskie listy przebojów i znajduje polski akcent (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Piosenkarka Margaret
Piosenkarka MargaretFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Wokalistka, dzieląc się swoimi muzycznymi inspiracjami ze słuchaczami listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki", opowiada o momentach zamyślenia i melancholii, ale także chwilach mobilizacji i aktywności. - Włączam wtedy polski zespół Dick4Dick i piosenkę "Love Is Dangerous". Świetna melodia, przecudowny teledysk, duża dawka energii, uzależnia - poleca Margaret.

MUZYKA w radiowej Jedynce >>>

Spośród wielkich kobiecych głosów najbliższa młodej piosenkarce jest Ella Fitzgerald, w rodzinnym domu Margaret królowała Beata Kozidrak, ale to debiutancki krążek Kari Amirian gość Jedynki poleca na chwile spędzane sam na sam z bliską osobą. - Na jej pierwszej płycie "Daddy Says I'm Special", w której się totalnie zakochałam, znajduje się dużo takich kawałków. W tej muzyce jest ukojenie i spokój, ale też pozytywna energia - wyjaśnia Małgorzata Jamroży.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Którą piosenkę Margaret zadedykowała rodzicom? W jakim utworze nie rozpoznała Czesława Niemena i przy której piosence Bajmu się czerwieniła? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Zbigniew Krajewski.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" zapraszamy w każdą sobotę po godz. 20.00. Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

 

(asz/mm)

Czytaj także

Grażyna Łobaszewska przyznaje: mam dobry czas, celebruję

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 14:52
Popularna wokalistka będzie gościem specjalnym niedzielnej gali wręczenia nagród Polskiego Radia "Złote mikrofony”. – To będzie dla mnie koncert wyjątkowy – powiedziała w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny: jestem dumny z tej płyty

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 16:56
Już 18 marca do sklepów trafi płyta "Symfonicznie", będąca zapisem koncertu Łukasza Zagrobelnego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Artysta opowiadał o niej w radiowej Jedynce, która jest patronem wydawnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kari: blizna czyni nas szlachetniejszymi

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:50
- Projekt "Wounds and Bruises" mocno różni się od mojego debiutu. To nie jest kontynuacja wizji, tylko krok w inne rejony, inne przestrzenie muzyczne. To moje bardzo osobiste przeżycia - mówiła w Jedynce artystka, która wydała swoją drugą płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W muzycznym świecie Adama Sztaby. "Upływający czas, to najlepszy juror"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 22:02
- Wielcy kompozytorzy i fenomen Grażyny Łobaszewskiej - Adam Sztaba podkreśla, że mamy z czego być w polskiej muzyce dumni. Ale podczas spotkania w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" dyrygent przeniósł nas też w bardziej odległe rejony świata, aby w końcu powrócić do pewnego polskiego... mezaliansu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety metamuzyczne pokazują, jak można żyć pięknie i z pasją

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 15:49
- To kobiety różnych pokoleń wykonujące różne gatunki muzyczne, ale również osoby, które muzyką żyją, chociaż jej nie wykonują - mówi Artur Cieślar o bohaterkach swojej książki "Kobieta metamuzyczna". To zbiór opowieści nie tylko o muzyce, ale i kobiecej duszy.
rozwiń zwiń