X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Trzciński. Między popem a Demarczyk

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 12:55
Jego kompozycje zna cała Polska, interpretują je polscy i zagraniczni artyści. A czego słucha sam autor "Małych tęsknot" i "Psalmu stojących w kolejce"?
Audio
  • Wojciech Trzciński o swoich muzycznych odkryciach, inspiracjach i współpracy z artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Portugalskie listy przebojów przegląda Adriana Bąkowska (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
  • Robert Sankowski wraca do dziennikarskich początków i prezentuje numer "Twisterella" zespołu Ride (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Kompozycje Wojciecha Trzcińskiego mają w swoim repertuarze m.in.: Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko, Zdzisława Sośnicka czy zespół Wanda i Banda.
Kompozycje Wojciecha Trzcińskiego mają w swoim repertuarze m.in.: Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak, Krystyna Prońko, Zdzisława Sośnicka czy zespół Wanda i Banda. Foto: PAP/WPROST/Marcin Kaliński

- We wczesnej młodości słuchałem szerokiego wachlarza gatunków muzycznych, w ósmej klasie film "A Hard Day's Night" wciągnął mnie w muzykę pop i gitarową, natomiast w 1967 roku ukazała się kultowa, wybitna, jedyna w swoim rodzaju płyta "Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego" - o pierwszych inspiracjach opowiada Wojciech Trzciński. Ten krążek młody muzyk zgrał do cna i dzięki niemu zaczął marzyć o wejściu w świat piosenki artystycznej. W Jedynce zaprezentował pochodzący z niego "Grande Valse Brillante".

Słuchaczom listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" autor muzyki do "Kolędy Nocki" w całości zaprezentował dwie własne kompozycje w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach i opowiedział związane z nimi historie. Zdradził także, jak w czasie wakacji w Langwedocji wyśledził piosenkę "Belle", zanim jeszcze Polska usłyszała o Garou.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki
Prowadził: Zbigniew Krajewski
Gość: Wojciech Trzciński (kompozytor, aranżer, producent, muzyk, radiowiec, szef opolskich i sopockich festiwali)
Data emisji: 14.03.2015
Godzina emisji: 20.15

asz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prońko: nie sądziliśmy, że "Kolęda Nocka" to będzie spektakl przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:50
- To było mocne przedstawienie. Zdawaliśmy sobie sprawę z treści i pewnie każdy miał obawy, ale głośno ich nikt nie artykułował. Ja miałam świadomość, że to może być koniec mojej pracy - opowiada Krystyna Prońko w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: ta piosenka kojarzy mi się z rozbitym BMW Krzysia Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 12:00
- Po dwóch tygodniach obecności na antenie piosenki "Jak minął dzień" pojechaliśmy z Krzysztofem Krawczykiem i naszymi rodzinami do Zakopanego - zaczyna swą opowieść Wojciech Trzciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarocka i Trzciński, czyli polskie kawiarenki podbijają Japonię

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 20:01
- Odniosłem bardzo ważny sukces kompozytorski, w tamtych czasach bardzo istotny - mówił w radiowej Jedynce kompozytor Wojciech Trzciński o swoim wielkim przeboju, który napisał dla Ireny Jarockiej.
rozwiń zwiń