Sebastian Karpiel-Bułecka: Podhale i Węgry wiele łączy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 22:06
- Oba te miejsca leżą w Karpatach i są ze sobą mocno powiązane kulturowo - mówi w radiowej Jedynce lider zespołu Zakopower.
Audio
  • Sebastian Karpiel-Bułecka o swoich ulubionych utworach i płycie "Drugie pół" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział również w audycji o zbliżającej się trasie koncertowej Zakopower i Atom String Quartet
Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział również w audycji o zbliżającej się trasie koncertowej Zakopower i Atom String QuartetFoto: Grzegorz Momot/PAP

Wegierski wątek pojawił się w rozmowie przy okazji wielkiego przeboju zespołu Omega pt. "Dziewczyna o perłowych włosach", który Sebastian Karpiel-Bułecka postanowił zaprezentować w audycji. Okazuje się, że artysta nie tylko lubi ten utwór, ale kiedyś sam go śpiewał, i to... po węgiersku. - Byliśmy z Zakopower na jakimś festiwalu, gdzie wymogiem było wykonać cover. Wszyscy śpiewali po angielsku, więc wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić coś innego. Nasz wybór padł na "Dziewczynę... " - wspomina wokalista.

Jakie jeszcze inne utwory wybrał gość audycji i czy związane są z nimi jakieś osobiste historie, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sebastian Karpiel-Bułecka (lider zespołu Zakopower)

Data emisji: 20.02.2016

Godzina emisji: 20.17

pg/mp

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: Zakopower nie gra muzyki góralskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 17:00
- Oprócz tego, że wychowaliśmy się na Podhalu i jesteśmy przesiąknięci tym regionem, to z góralszczyzną nasza muzyka nie ma nic wspólnego. Maniera wykonawcza jest góralska, bo jesteśmy stamtąd - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakopower połączyło siły z Atom String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 17:55
- Oni grają i klasykę, i jazz, są więc bardzo wszechstronni. Tak sobie tę płytę wymyśliłem, a dzięki kolegom z zespołu i Mateuszowi Pospieszalskiemu, udało się to zrealizować - mówi Sebastian Karpiel–Bułecka.
rozwiń zwiń