Powrót Rezerwatu. Nowa płyta po 28 latach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 12:08
Zespół Rezerwat powstał w 1982 roku, a swoje największe triumfy święcił w latach 80. i 90. Czołową postacią grupy jest jej założyciel, wokalista, gitarzysta basowy i autor większości materiału - Andrzej Adamiak.
Audio
Andrzej Adamiak jest kompozytorem, autorem tekstów, producent, wokalistą i gitarzystą basowym
Andrzej Adamiak jest kompozytorem, autorem tekstów, producent, wokalistą i gitarzystą basowymFoto: K. Tłokowski/Polskie Radio

Dotychczas Rezerwat wydał dwa autorskie albumy: "Rezerwat" (1984) oraz "Serce" (1987). Status przebojów zyskały takie utwory, jak m.in. "Obserwator", "Parasolki" czy "Kocha ciebie niebo".

W zeszłym roku ukazała się płyta "Dotykaj" - trzecie oficjalne wydawnictwo grupy Rezerwat. Oprócz 11 premierowych utworów znalazła się niej nowa wersja największego przeboju grupy pt. "Zaopiekuj się mną", który tym razem wykonał sam Adam Adamiak. - Chórkami udawałem instrumenty klawiszowe. To było najtrudniejsze. Zrobienie tego kawałka zajęło mi trzy miesiące - przyznał w Jedynce Adamiak.

W nagraniu audycji lider Rezerwatu opowiedział również o swoich muzycznych inspiracjach. Okazało się, że wśród jego ulubionych wykonawców znaleźli się tacy giganci rocka jak Led Zeppelin, Pink Floyd i Deep Purple.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Adamiak (lider zespołu Rezerwat)

Data emisji: 30.04.2016

Godzina emisji: 20.14

tj/mc

Czytaj także

Krzysztof Jaryczewski: utrata głosu uratowała mi życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2016 12:25
- Gdy zamilkłem, wreszcie potrafiłem posłuchać innych. Zaczęło do mnie docierać, że mam problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wcześniej wszystko mi się mieszało: Bóg, diabeł, gwiazdor i szmata. To był potworny kocioł - mówi artysta.
rozwiń zwiń