Michał Szulim. Muzyczne fascynacje od Turnaua do Nirvany

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 15:00
Tym razem swoimi ukochanymi piosenkami podzielił się ze słuchaczami Jedynki Michał Szulim, lider zespołu Plateau. Jak podkreśla muzyk, jednym z najważniejszych dla niego twórców jest Grzegorz Turnau.
Audio
  • Michał Szulim o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Michał Szulim
Michał SzulimFoto: Jedynka

- U mnie przygoda z Turnauem rozpoczęła się wcześniej niż z Grechutą, czyli zupełnie odwrotnie, niż to zwykle bywa. Pamiętam, że nabyłem drogą kupna kasetę z piosenką "Naprawdę nie dzieje się nic" i zakochałem się w tej muzyce - mówi Michał Szulim. Ta fascynacja twórczością krakowskiego barda zaczęła się już w liceum, a dwa lata temu Szulim zagrał z Turnauem na jednej scenie w amfiteatrze w Świnoujściu. - Pozwoliłem sobie zapukać do jego garderoby i powiedzieć: "panie Grzegorzu, bardzo dużo pan zmienił w moim życiu".

Ale Michał Szulim inspirował się także dużo cięższymi brzmieniami, a wśród najważniejszych dla niego utworów znalazły się piosenki zespołu Nirvana. Sam twierdzi, że jest również "psychofanem" The Beatles i wielbicielem Piwnicy pod Baranami.

W audycji posłuchacie ulubionej muzyki Michała Szulima. Artysta odpowiada też na pytanie słuchacza, czyje wiersze najchętniej by zaśpiewał.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Michał Szulim (wokalista zespołu Plateau)

Data emisji: 11.06.2016

Godzina emisji: 20.21

mg/mk

Czytaj także

Magda Umer: Przybora to nieprawdopodobna wielkość literacka

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 01:27
- Jeremi niesłusznie kojarzony jest tylko z genialnymi piosenkami czy Kabaretem Starszych Panów - mówiła Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Stępniak-Wilk śpiewa Wysockiego i Nohavicę

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 15:20
Już 16 i 17 stycznia artystka wystąpi razem z Andrzejem Ozgą i Markiem Bartkowiczem w Piwnicy na Wójtowskiej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Turnau przywiózł Kraków do polskich filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 20:20
- W Filharmonii Narodowej wystąpię z orkiestrą i zaproszonymi gośćmi - opowiada Grzegorz Turnau. - W pierwszej części koncertu zaprezentuję utwory z "7 widoków w drodze do Krakowa", w drugiej piosenki z pozostałych płyt.
rozwiń zwiń