Andrzej Rosiewicz o kulisach powstania swoich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 15:00
- Piosenką "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" zyskałem sobie życzliwość polskich dziewczyn, polskich kobiet. Ona spowodowała wiele radości, wiele pozytywnych przeżyć. To przebój 30-lecia, 40-lecia, bo wszyscy do tej pory to pamiętają - przyznaje Andrzej Rosiewicz.
Audio
  • Andrzej Rosiewicz o kulisach powstania swoich przebojów (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
W Warszawie odbyły się obchody 100-lecia VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana, jednej z najstarszych i najbardziej znanych szkół średnich w stolicy. Liceum zasłynęło m.in. legendarną drużyną harcerską Czarna Jedynka, a wśród absolwentów Reytana nie brak wybitnych przedstawicieli świata polityki, nauki i kultury. Nz: występ absolwent
W Warszawie odbyły się obchody 100-lecia VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana, jednej z najstarszych i najbardziej znanych szkół średnich w stolicy. Liceum zasłynęło m.in. legendarną drużyną harcerską "Czarna Jedynka", a wśród absolwentów Reytana nie brak wybitnych przedstawicieli świata polityki, nauki i kultury. N/z: występ absolwentFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

herdzin krzysztof_1200.jpg
Krzysztof Herdzin: "Dusza w uszach" to płyta, którą trudno zaszufladkować

Jak zdradza Andrzej Rosiewicz piosenka powstała podczas jego pobytu w Chicago, a zainspirowały ją marzenia o... rewii. Jakie są kulisy narodzin innego wielkiego przeboju, czyli utworu "Chłopcy radarowcy"? Skąd pomysł na towarzyszącą artyście przez lata, jako obowiązkowy element stroju, złotą muchę? Czyich utworów najchętniej słucha piosenkarz? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej Rosiewicz

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 20.18

gs/jsz

Czytaj także

Rockowa płyta z wierszami poetów czasu wojny

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 11:05
- Będąc uczniem nie wiedziałem dlaczego mam się go uczyć na pamięć. Dziś wiem. Żeby go śpiewać - tak o wierszu "Bez imienia" K.K. Baczyńskiego mówił lider Sylwester Domański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lewandowska: jestem w mocnych relacjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 16:00
- Byłam mała, gdy po raz pierwszy usłyszałam utwór "Don't give up". W teledysku do niego właściwie nic się nie dzieje. Kate Bush i Peter Gabriel obejmują się, dodając sobie prawdziwej, miłosnej siły - mówi wokalistka i dodaje, że dla niej także relacje są niezwykle ważne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ulubione przeboje Jerzego Grunwalda

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 20:22
- Pierwszym moim instrumentem była perkusja. Po koniec lat 60. wydawało mi się, że zostanę perkusistą, ale gitara zwyciężyła - wyznał Jerzy Grunwald piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent.
rozwiń zwiń