Ania Szarmach: w muzyce nie ma różnicy pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:11
- Wykonując te piosenki podczas koncertu, czuję jakby to była część mojego repertuaru. Identyfikuję się z nimi bardzo, a przez to także z Natalie Cole, która miała w sobie tyle miłości i wrażliwości - przyznaje wokalistka, opowiadając o projekcie, w ramach którego wykonuje piosenki amerykańskiej artystki.
Audio
  • Ania Szarmach opowiada o swoich muzycznych fascynacjach (Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Ania Szarmach
Ania SzarmachFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

ania szarmach 1200.JPG
Ania Szarmach zaśpiewa w hołdzie Natalie Cole

W rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim Ania Szarmach zdradziła także nieco szczegółów dotyczących swojej artystycznej kuchni. Jak powstała piosenka "Z Tobą"? - Słowa do tej piosenki powstały na balkonie. Siedziałam i patrzyłam w niebo, dołem jechały samochody, była piękna pogoda. Myślałam sobie, że może jest ktoś na drugim końcu kuli ziemskiej, a ja dopiero mam go poznać i to wcale nie chodziło o mężczyznę, ale o przyjaciela, nową duszę. Tak się później złożyło, że poznałam Franka McComba i tak sobie to połączyłam, choć to się stało w dużym odstępstwie czasowym - przyznaje, dodając, że rzadko uświadamiamy sobie, że mamy wokół siebie ludzi, którzy są nam bliscy. 

Co Anię Szarmach pociąga w muzyce gospel? Jakie wokalistki oprócz Solange i Lalahi Hathaway ją inspirują? Jak uczy się nowych rzeczy od innych artystek? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Ania Szarmach (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów)

Data emisji: 25.02.2017

Godzina emisji: 20.16

gs/mc

Czytaj także

Wanda Kwietniewska: uwielbiam barwę głosu Sheryl Crow

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:00
- Jest dla mnie fantastyczną artystką. Lubię na nią patrzeć, bo fajnie wygląda. Zmienia się. Poza tym fakt, że jakąś część swojego życia spędziła u boku Erica Claptona, spowodowała, że gdzieś w tych jej utworach ten Clapton też brzmi - przyznaje wokalistka zespołu Wanda i Banda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne inspiracje i fascynacje Krzysi Górniak

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:07
- Często inspiruje mnie przyroda, to co przeżywam, moje podróże, spotkania z ludźmi. To oddaję w mojej muzyce. Ale muzykowanie to też kawałek ciężkiej pracy, wiele godzin ćwiczeń - tak jest zawsze z muzyką - opisywała swą pracę artystyczną Krzysia Górniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Sygitowicz: Perfect to moje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 12:20
Gitarzysta, solista, wieloletni muzyk zespołu Perfect zaprezentował w Jedynce swoje piosenki, z których jest najbardziej dumny, a także ulubione przeboje innych twórców.
rozwiń zwiń