Ryszard Poznakowski o najważniejszych momentach swojej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 11:11
- Jest mnóstwo młodzieży, która robi świetną muzykę, ale pamiętajcie też o starszych kompozytorach, którzy mają jeszcze coś do powiedzenia - mówił kompozytor, przypominając, że Mick Jagger jest od niego starszy o 2 i pół roku. 
Audio
  • Ryszard Poznakowski opowiada o swojej twórczości i inspiracjach (Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Ryszard Poznakowski
Ryszard PoznakowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ryszard Poznakowski napisał 1600 piosenek, jedną z jego niezapomnianych kompozycji jest "Mały książę" śpiewany przez Kasię Sobczyk. Słuchacze Jedynki mieli szansę usłyszeć ten utwór w niezwykłej wersji. W audycji wspominaliśmy także burzliwe losy utworu "Gdzie się podziały tamte prywatki?", który początkowo miały być śpiewany przez Czerwone Gitary, ale trafił do Wojciecha Gąsowskiego. Z którym praca nie była łatwa...

pap_20050610_0QF 1200.jpg
Andrzej Rosiewicz o kulisach powstania swoich przebojów

Gość Zbigniewa Krajewskiego zaprezentował także jeden ze swoich najnowszych utworów skomponowany specjalnie z myślą o ... weselach. Jak zdradził, inspiracją do powstania piosenki było pewne wystawne wesele na którym gościł jako sołtys wsi Magnuszew Duży.

Artysta opowiadał także o nowym muzycznym projekcie Ryszard Poznakowski Band, z którym w maju rusza w trasę koncertową. Jak zdradził, w czerwcu ukaże się płyta wydana przez Polskie Radio z dawnymi i najnowszymi kompozycjami. A jaka muzyka obecnie go inspiruje? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Ryszard Poznakowski (muzyk i kompozytor)

Data emisji: 11.03.2017

Godzina emisji: 20.14

gs/jp

Czytaj także

Ania Szarmach: w muzyce nie ma różnicy pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:11
- Wykonując te piosenki podczas koncertu, czuję jakby to była część mojego repertuaru. Identyfikuję się z nimi bardzo, a przez to także z Natalie Cole, która miała w sobie tyle miłości i wrażliwości - przyznaje wokalistka, opowiadając o projekcie, w ramach którego wykonuje piosenki amerykańskiej artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Steczkowska i koncertowa "Anima"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:15
Justyna Steczkowska wydaje nową płytę. 8 marca zaprezentuje koncertową wersję płyty "Anima" zarejestrowaną w Union Chapel w Londynie. - To pierwszy album, którego jestem współwydawcą - mówi artystka.
rozwiń zwiń