Festiwal św. Jakuba. Muzyka nad Drwęcą

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 12:13
- Odpowiedziałem na zaproszenie wójta gminy Ciechocin, który zwrócił się do mnie, aby wypromować muzycznie to piękne miejsce i szlak św. Jakuba, który przebiegał również przez dzisiejsze województwo kujawsko-pomorskie - mówi Tomek Kamiński, organizator Festiwalu św. Jakuba.
Audio
  • Tomek Kamiński o Festiwalu św. Jakuba (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Tomek Kamiński
Tomek KamińskiFoto: materiały prom.

Okazuje się, że gdy ponad 1000 lat temu zaczęły się pielgrzymki do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela, na ich trasie znajdował się również Ciechocin i Elgiszewo. – Przez obie miejscowości przepływa Drwęca, która przepięknie meandruje, wpadając do Wisły w Złotorii - opowiada Tomek Kamiński.

Drwęca będzie bardzo istotnym elementem organizowanego po raz pierwszy Festiwalu św. Jakuba. To właśnie na tej rzece znajdować będzie się scena główna. - Wszystko wydarzy się 10 czerwca. Od godz. 14 na scenie bocznej będą grały zespoły amatorskie, a od 19 będzie już koncert gwiazd, który zamknie występ Krzysztofa Antkowiaka - informuje gość radiowej Jedynki, który również zaśpiewa tego wieczoru.

Jakie są ulubione utwory Tomka Kamińskiego, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tomek Kamiński (organizator Festiwalu św. Jakuba, wokalista, autor tekstów, skrzypek)

Data emisji: 27.05.2017

Godzina emisji: 20.14

pg/mc

Czytaj także

Tomasz Kamiński: za dużo jest niewypowiedzianych miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 18:04
- Myślę, że takich niewypowiedzianych, zapomnianych miłości w najbliższym gronie, rodzinie jest za dużo. One później oddziaływują na wszystko, co dzieje się w naszym życiu - mówi muzyk.
rozwiń zwiń