X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polskie Radio było dla Wiesława Michnikowskiego drugim domem"

- Był bardzo konkretny, dokładny i precyzyjny. Jego precyzja doprowadzała czasami niektórych do stanu zdziwienia - wspomina Wiesława Michnikowskiego, w specjalnym wydaniu audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki", Roman Dziewoński.
Wiesław Michnikowski w Teatrze Dramatycznym, podczas koncertu z okazji 10. rocznicy śmierci Jerzego Wasowskiego
Wiesław Michnikowski w Teatrze Dramatycznym, podczas koncertu z okazji 10. rocznicy śmierci Jerzego WasowskiegoFoto: PAP/Andrzej Rybczyński
O Audycji

Wykonawca słynnych przebojów Kabaretu Starszych Panów, m.in. "Wesołe jest życie staruszka" czy "Addio pomidory" i odtwórca roli Jej Ekscelencji w "Seksmisji" zmarł 29 września. Miał 95 lat. Wybitny aktor komediowy zagrał w ok. 50 filmach i serialach telewizyjnych, występował też w kabarecie, ale sam uważał się przede wszystkim za aktora teatralnego.

Roman Dziewoński, który w dzieciństwie siadywał na kolanach u Wiesława Michnikowskiego, mówi, że kiedy był w szkole podstawowej nosił ze sobą wielki magnetofon i nagrywał m.in. wieczory kabaretu Dudek, który tworzyli m.in. jego ojciec - Edward Dziewoński oraz Wiesław Michnikowski. Tych niepowtarzalnych nagrań posłuchać można w nagraniu audycji.

Gość Jedynki mówi, że Polskie Radio było dla Wiesława Michnikowskiego drugim domem, zaraz po teatrze, a nagrania z jego udziałem zajmują sporą część radiowego archiwum. Niektórych z nich posłuchać można w nagraniu audycji.

W audycji także relacja Marcina Kusego z Rawa Blues Festiwal w Katowicach.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Roman Dziewoński (reżyser, pisarz, twórca)

Data emisji: 30.09.2017

Godzina emisji: 17.12

kh/ag


Playlista
  • Michnikowski Wiesław, - W grajdołku
  • Eva, - Będzie po co żyć
  • Michnikowski Wiesław, Dziewoński Edward, - Sęk
  • Michnikowski Wiesław - Dzienniczek
  • Michnikowski Wiesław, - Jak ci amanci
  • Dziewoński Edward, Michnikowski Wiesław, Wiktorczyk Zenon, - Sepleniący autor