Jak rozumieć ballady Leonarda Cohena?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 18:32
6 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie będzie można zobaczyć "Słynny niebieski prochowiec" - spektakl multimedialny i koncert z piosenkami Leonarda Cohena.
Audio
  • Jak rozumieć ballady Leonarda Cohena? (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki/Jedynka)
Agata Klimczak i Roman Kołakowski
Agata Klimczak i Roman KołakowskiFoto: Andrzej Tłokowski/Polskie Radio

- Leonard Cohen mówił o sobie, że wszyscy go tak strasznie poważnie traktują, a on się ma za wesołka. Dużo w tym prawdy. Zwłaszcza w wierszach, ale również w piosenkach, jest dużo ukrytej ciepłej autoironii i serdecznego półuśmiechu w stosunku do ludzi i ich wad - wskazał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" reżyser spektaklu Roman Kołakowski, który także przetłumaczył piosenki barda na język polski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której wraz z gośćmi rozmawialiśmy o twórczości Leonarda Cohena.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Agata Klimczak (aktorka, wokalistka, Teatr Piosenki), Roman Kołakowski (reżyser, kompozytor, poeta, piosenkarz, gitarzysta, tłumacz, Teatr Piosenki)

Data emisji: 7.10.2017

Godzina emisji: 17.13

kk

Czytaj także

Najważniejszy temat utworów Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:16
- Kobieta jest dla mężczyzny, podobnie jak mężczyzna dla kobiety, treścią. Czasem rozpaczam, czasem szaleję ze szczęścia, czasem jestem po prostu obojętny i tak się miotam w skrajnych doświadczeniach - powiedział Piotrowi Metzowi Leonard Cohen.
rozwiń zwiń