X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Takiej płyty do tej pory nie było. "Polonaise - 300 lat Poloneza w Kulturze Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 18:36
- Polonez jest obecny w kulturze europejskiej od 300 lat i był tańcem traktowanym absolutnie na równi z innymi tańcami zachodnioeuropejskimi - mówi w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej.
Audio
  • Takiej płyty do tej pory nie było. "Polonaise - 300 lat Poloneza w Kulturze Europejskiej" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Obraz Kornela Szlegela Polonez pod gołym niebem
Obraz Kornela Szlegela "Polonez pod gołym niebem"Foto: domena publiczna (wikimedia)

"Polonaise - 300 lat Poloneza w Kulturze Europejskiej", to wyjątkowe wydawnictwo - po raz pierwszy w historii fonografii zebrano najpiękniejsze polonezy napisane na orkiestrę od czasów baroku po wiek XX. Wydawcą płyty jest Polskie Radio. Nagranie oraz wydanie płyty zrealizowano w koprodukcji Narodowego Centrum Kultury i Filharmonii Kaliskiej.

- Tego rodzaju płyta wydała nam się ciekawym pomysłem, bo nie było do tej pory płyty, która zbierałaby - od czasów baroku po współczesność - najciekawsze Polonezy napisane lub zaaranżowane na orkiestrę - mówi Adam Klocek. - Na płycie mamy przekrój kilkunastu Polonezów i niektóre sa naprawdę ciekawe, bo poza sztandarowymi polskimi Polonezami napisanymi na orkiestrę z udziałem solistów, są też takie rodzynki, jak na przykład Polonez na wejście gości do Białego Domu napisany przez kompozytora amerykańskiego z przełomu XIX i XX wieku Johna Philipa Sousa - mówi gość Jedynki.

W audycji także najnowsze 267. notowanie jedynkowej listy przebojów. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Adam Klocek (dyrektor Filharmonii Kaliskiej)

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 17.07

kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rosak: chodzę po różnych terenach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 16:20
- Dobierając muzyków do zespołu kierowałem się tym, żeby każdy wniósł coś świeżego. Nie da się 1:1 przełożyć języka studia na język grania na żywo - powiedział w radiowej Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kaczmarek: jestem piosenkopisarzem

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 17:00
- Udaje mi się popełniać czasami teksty, czasami muzykę - wyjaśnia muzyk. Deklaruje, że po sukcesach zaczyna swoją karierę od nowa.
rozwiń zwiń