Andrzej Piaseczny: muzyki uczyłem się bardzo długo i uczę się w dalszym ciągu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 10:46
- Zdarzyło mi się w artystycznym życiu spotkać kilka osobowości wielkiego formatu. Zawsze wydaje mi się, że ładnie i dobrze jest o nich mówić - mówi w audycji "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki" artysta. 
Audio
  • Andrzej Piaseczny o nowej płycie (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny Foto: Polskie Radio

- Muzyki uczyłem się bardzo długo i uczę się w dalszym ciągu - zdradza gość Jedynki. - Nie mam umiejętności napisania sobie muzyki, tekstu, zaaranżowania, nagrania i wyprodukowania niemalże samodzielnie, ale zawsze udaje mi się spotkać właściwych ludzi - dodaje Andrzej Piaseczny.

- To jest jakieś szczęście życiowe, o którym trzeba mówić. Jeśli spotyka się takich ludzi jak Serweryn Krajewski, Robert Chojnacki czy Ania Dąbrowska, to są to prezenty od losu i trzeba mówić o nich głośno - zaznacza rozmówca Zbigniewa Krajewskiego.

Co oznacza tytuł nowej płyty Andrzeja Piasecznego "25+"? W czym widownia pomaga artyście podczas koncertów? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki"

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Andrzej "Piasek" Piaseczny (piosenkarz, autor tekstów)

Data emisji: 04.05.2019

Godzina emisji: 16.13

kh

Czytaj także

Wojciech Trzciński: piosenki pozostają z nami na długo, jeśli poza melodią mają także dobry tekst

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 14:08
Wojciech Trzciński to kompozytor, który większość wiedzy i umiejętności posiadł na własną rękę. Mija 50 lat jego twórczości muzycznej i z tej okazji dowiedzieliśmy się dlaczego na studiach kupował tomiki poezji zamiast atlasów, z jakimi śpiewakami współpracował i dlaczego twierdzi, że zawsze można nauczyć się czegoś nowego. 
rozwiń zwiń