Łotwa - Polska w el. ME. Transmisja w radiowej Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 12:36
Reprezentacja Polski wznawia grę w eliminacjach Mistrzostw Europy i dziś o godz. 20.45 zmierzy się na wyjeździe z Łotwą. Polacy chcą zmazać plamę po nieudanych spotkaniach ze Słowenią i Austrią. Nasi piłkarze zapowiadają, że interesują ich tylko 3 punkty. Transmisja z meczu w radiowej Jedynce!
Reprezentacja Polski jest zdecydowanym faworytem meczu z Łotwą
Reprezentacja Polski jest zdecydowanym faworytem meczu z ŁotwąFoto: Leszek Szymański / PAP

Polacy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia z Łotwą. Po 6. kolejkach nasza reprezentacja jest liderem grupy z dorobkiem 13 punktów, z kolei nasi rywale zajmują ostatnie miejsce bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

- Nie zadowoli nas 1:0 po bezbarwnej grze (…). Prawdopodobnie z Łotwą wygrają wszyscy, czyli jeżeli ktoś zaliczy wpadkę z Łotwą, to odbiera sobie prawa do walki o wyjazd na Mistrzostwa Europy. Nie przewiduję niespodzianki, ale zawsze szanuję przeciwnika przed meczem - mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Po wrześniowych potknięciach w meczach ze Słowenią (0:2 na wyjeździe) oraz z Austrią (0:0 u siebie) podopieczni Jerzego Brzęczka mocno nadszarpnęli zaufanie fanów. Oberwało się również selekcjonerowi, który wciąż musi odpierać zarzuty wielu kibiców, poddających w wątpliwość jego warsztat trenerski. Dlatego mecz przeciwko reprezentacji Łotwy to doskonała okazja, aby wrócić na zwycięskie tory.

- Wiemy, że będziemy w czwartek zdecydowanymi faworytami. Ale historia uczy pokory i maksymalnej koncentracji. Tego, że nie można liczyć bramek przed spotkaniem. Pamiętam, jak kiedyś grałem w reprezentacji przeciwko San Marino i wygraliśmy tylko 1:0 po golu strzelonym ręką. To nie są łatwe mecze. One stają się łatwe wówczas, gdy szybko obejmie się prowadzenie. Wtedy taki mecz inaczej wygląda - uważa selekcjoner Jerzy Brzęczek.

***

Na transmisję meczu Łotwa - Polska w radiowej Jedynce w czwartek (10.10) od godz. 20.40 zapraszają Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

DS/IAR