Mecz Bośnia i Hercegowina - Polska

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 14:36
Dziś kolejnym rywalem reprezentacji Polski w Lidze Narodów jest Bośnia i Hercegowina. Biało-czerwoni liczą, że tym razem zagrają  zdecydowanie lepiej niż z Holandią i wywiozą komplet punktów z Zenicy. 
Mecz Bośnia i Hercegowina - Polska rozpocznie się o godz. 20.45
Mecz Bośnia i Hercegowina - Polska rozpocznie się o godz. 20.45Foto: Mikolaj Barbanell/shutterstock

Punktualnie o godz. 20.45 reprezentacja Polski rozpoczęła kolejne spotkanie w Lidze Narodów. Tym razem nasza kadra gra na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną, która w ostatni piątek wywiozła cenny remis 1:1 z Włoch.

Polacy chcą dziś zaprezentować się zdecydowanie lepiej niż w Amsterdamie, gdzie przegrali z Holandią 0:1 i byli krytykowani za styl gry.

PAP Krzysztof Piątek 1200.jpg
Bośnia i Hercegowina - Polska. "PZPN złamał dżentelmeńską umowę". Hertha wściekła, Piątek w strachu

- Przegraliśmy pierwsze spotkanie z Holandią i teraz chcemy poszukać swojej szansy. Mecz meczowi nie jest równy. Bośniacy grają zupełnie inną piłkę. Mam nadzieję, że będziemy mogli w stu procentach wykorzystać plan taktyczny, jaki mamy przygotowany na poniedziałkowe starcie i wywieźć z Zenicy trzy punkty - zapowiada kapitan reprezentacji Polski Kamil Glik.

Reprezentacje Polski oraz Bośni i Hercegowiny do tej pory zmierzyły się trzykrotnie. Bilans spotkań jest korzystniejszy dla biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 2 razy oraz raz zremisowali.

- Mamy świadomość, jaką siłą dysponują nasi rywale, ale musimy być przede wszystkim przygotowani na to, co my chcemy grać - mówi selekcjoner Jerzy Brzęczek.

***

Na transmisję meczu Bośnia i Hercegowina - Polska w poniedziałek (7.09) od godz. 20.40 zapraszają Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

DS