Polska - Belgia. Siatkarskie relacje w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:05
W czwartek i piątek polscy siatkarze zmierzą się w meczach towarzyskich z Belgią. Będą to ostatnie sprawdziany biało-czerwonych przed turniejem Ligi Narodów, który odbędzie się we włoskim Rimini. Program 1 Polskiego Radia zaprasza na relacje prosto z hali w Łodzi.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Paolo Bona/shutterstock

Wilfredo Leon 1200 PAP.jpg
Wilfredo Leon inwestuje w Anioły. Nowy klub na siatkarskiej mapie Polski ma wielkie ambicje

Biało-czerwoni w poniedziałek w spalskim ośrodku rozpoczęli czwarty tydzień przygotowań do sezonu reprezentacji, którego pierwszą część zakończy Liga Narodów, a najważniejszą imprezą będzie turniej olimpijski w Tokio. W Spale kadra będzie trenować do środy. W czwartek rano pojedzie do Łodzi, gdzie o godz. 20.30 zagra towarzysko z Belgią. Drugi mecz z tym zespołem zostanie rozegrany w piątek o godz. 17.00.

Tegoroczny turniej Ligi Narodów odbędzie się - ze względu na pandemię - w tzw. "bańce" w Rimini w dniach 28 maja - 23 czerwca. Szesnaście drużyn żeńskich i męskich zostanie zamkniętych w specjalnej "bańce", gdzie będzie rozgrywać mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze cztery ekipy awansują do półfinałów.

Poprzednia edycja Ligi Narodów została odwołana z powodu pandemii, natomiast w 2019 roku triumfowała Rosja, zaś Polacy zajęli trzecie miejsce.

***

Na relacje z meczów Polska – Belgia zapraszamy w czwartek (13.05) po godz. 20.00 i w piątek (14.05) po godz. 18.00 do Programu 1 Polskiego Radia.

DS/PR24

Zobacz więcej na temat: Siatkówka

Czytaj także

PlusLiga: Michał Winiarski na dłużej w Treflu Gdańsk. "Idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 15:43
Michał Winiarski nadal będzie pełnił obowiązki trenera siatkarskiej drużyny Trefla Gdańsk. Trener, który do Trójmiasta przeniósł się dwa sezony temu podpisał nowy, trzyletni kontrakt, obowiązujący do końca rozgrywek PlusLigi 2023/2024. - Po Andrei Anastasim to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo. Michał idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu i bardzo się cieszę, że nadal będzie prowadził zespół - mówił Dariusz Gadomski, prezes Trefla.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzostwa Europy punktem kulminacyjnym sezonu kadry siatkarek. "Jesteśmy takim narodem, że chcemy wygrywać"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 08:36
Reprezentacja Polski siatkarek przygotowuje się do najważniejszych imprez tego roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. - Mistrzostwa Europy są najważniejszym punktem tego sezonu, natomiast Liga Narodów priorytetowo też jest bardzo wysoko - uważa rozgrywająca Ewelina Polak.
rozwiń zwiń