Włochy - Turcja. Mecz otwarcia Euro 2020 w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 07:20
Czas na wielkie otwarcie Euro 2020. Wieczorem na Stadio Olimpico zmierzą się reprezentacje Włoch i Turcji. Drużyna Italii jest jednym z faworytów do końcowego triumfu w tegorocznych ME. Radiowa Jedynka zaprasza od godz. 20.50 na transmisję z Rzymu.
Lorenzo Insigne
Lorenzo InsigneFoto: Jonathan Moscrop / PA Images / Forum

Euro 2020 serwis specjalny 1200.jpg
Euro 2020 dzień po dniu na antenach i w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Piłkarscy kibice bardzo długo czekali na rozpoczęcie Euro 2020. Impreza miała odbyć się już w poprzednim roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa została przesunięta o dwanaście miesięcy. W końcu jednak europejskie reprezentacje będą rywalizować o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu.

Już w pierwszym spotkaniu na boisko wybiegnie jeden z faworytów - reprezentacja Italii. Jej rywalem będzie zawsze nieobliczalna i groźna Turcja. Włosi eliminacje przeszli jak burza, wygrywając wszystkie dziesięć spotkań, z kolei Turcy uplasowali się tuż za mistrzami świata - Francją. Kto okaże się lepszy? Dowiemy się już niebawem.

Spotkanie Włochy - Turcja w piątek (11.06) od godz. 20.50 skomentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

***

Podczas Euro 2020 w Programie 1 Polskiego Radia będziemy również transmitować mecze Polaków. Nasza reprezentacja zmierzy się w fazie grupowej ze Słowacją - 14 czerwca, Hiszpanią - 19 czerwca oraz Szwecją - 23 czerwca. Relacje z tych oraz pozostałych meczów rozgrywanych podczas turnieju usłyszymy codziennie także w ramach cyklu "Prosto z EURO".

Serwis specjalny Polskiego Radia

Sportowych emocji nie zabraknie również w serwisie specjalnym Polskiego Radia. Znajdą się tam wszystkie relacje dźwiękowe z anten radiowych, transmisje ze spotkań Polaków oraz specjalne audycje, zapowiedzi, wywiady, wejścia na żywo i analizy. W zakładce "Prosto z Euro" będzie można odsłuchać związanych z turniejem audycji przygotowywanych przez redaktorów Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Kibice mogą zatem liczyć na zażarte dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów, spotkania z ciekawymi gośćmi, ale też na komentarze, niekoniecznie związane z samymi meczami, poruszające polityczno-społeczny aspekt Mistrzostw Europy.

Serwis specjalny to także m.in. wgląd w turniejową drabinkę, gdzie na bieżąco można będzie śledzić wyniki i sytuację w poszczególnych grupach Euro 2020, informacje o każdej z 24 reprezentacji, jakie awansowały do mistrzostw, nowiny z obozu danej ekipy, a także piłkarska historia. Kibice znajdą również galerię zdjęć - nie tylko tych ilustrujących sam turniej, ale także pochodzących z wcześniejszych meczów eliminacyjnych czy spotkań towarzyskich, które poprzedzały Euro 2020.

Czytaj także:

DS/mat. prasowy

Zobacz więcej na temat: Andrzej Janisz

Czytaj także

Euro 2020: powstanie strefa kibica na Stadionie Narodowym. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:21
Narodowa Stefa Kibica, z obłożeniem do 50 procent trybun i przy zachowaniu obowiązujących restrykcji pandemicznych, zostanie utworzona 19 czerwca na stołecznym stadionie PGE Narodowy w związku z meczem polskich piłkarzy z Hiszpanią w mistrzostwach Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020: rywal Polaków zmaga się z koronawirusem. Szwedzi skorzystają z listy rezerwowej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:50
Selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson po dwóch pozytywnych testach na COVID-19 w drużynie zdecydował się powołać sześciu piłkarzy rezerwowych. Szwecja jest grupowym rywalem Polski w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach Europy.
rozwiń zwiń