Włochy - Hiszpania w półfinale Euro 2020. [SŁUCHAJ TERAZ]

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 17:55
Na Wembley grają naszpikowane gwiazdami reprezentacje Włoch i Hiszpanii. Z nich zostanie wyłoniony pierwszy finalista Mistrzostw Europy. Zasadniczy mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla Włoch w 60. minucie zdobył Federico Chiesa. W 80. minucie wyrównał Alvaro Morata. Po bezbramkowej dogrywce o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, które celniej strzelali Włosi.
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Włochy - Hiszpania (Jedynka)
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Włochy - Hiszpania (Jedynka)
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują dogrywkę meczu Włochy - Hiszpania (Jedynka)
  • Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują rzuty karne wvmeczu Włochy - Hiszpania (Jedynka)
Alvaro Morata strzela wyrównującą bramkę dla Hiszpanii
Alvaro Morata strzela wyrównującą bramkę dla HiszpaniiFoto: PAP/EPA/Andy Rain

Euro 2020: Hiszpania już nie wstydzi się za kadrę. "La Roja" dopiero stanie przed pierwszym poważnym testem

<<<Kliknij TUTAJ, żeby posłuchać transmisji meczu Włochy - Hiszpania>>>

Obie reprezentacje mają ze sobą rachunki do wyrównania. Podczas Euro 2016 Włosi odprawili z kwitkiem Hiszpanię już w 1/8 finału, natomiast cztery lata wcześniej to Hiszpanie byli górą w finale turnieju. Teraz ponowniegrają na wielkiej imprezie, zaś areną starcia jest londyńskie Wembley.

Faworytem tego spotkania są Włosi, którzy w ćwierćfinale zwyciężyli po znakomitym występie Belgię 2:1. Z kolei Hiszpanie na tym samym etapie turnieju męczyli się ze Szwajcarią i wygrali dopiero po karnych. Z jednej strony jest to pojedynek Italii, która podczas imprezy gra porywający i skuteczny futbol, a z drugiej zespołu Luisa Enrique, który jest w przebudowie i podczas Euro 2020 częściej rozczarowuje niż zachwyca.

Na transmisję meczu Włochy - Hiszpania w Programie 1 Polskiego Radia zapraszamy (we wtorek 6.07) od godz. 20.50.

DS/ag

Ważą się losy selekcjonera reprezentacji Francji Didiera Deschampsa. Pod jego wodzą "Trójkolorowi" zawiedli, niespodziewanie odpadając już w 1/8 finału po porażce w rzutach karnych ze Szwajcarią. Włodarze francuskiej federacji mają spotkać się w przyszłym tygodniu i zdecydować od przyszłości mistrza świata.

Euro 2020: Paulo Sousa wśród najgorszych trenerów turnieju. "Portugalski hochsztapler"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:40
Portal soccer.ru wybrał najgorszych trenerów Euro 2020. W tym gronie znalazł się selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Rosyjski serwis twierdzi, że szkoleniowiec nie udźwignął powierzonego mu zadania i nie wykorzystał potencjału polskich piłkarzy.