Piosenka dnia Jedynki. Łukasz Zagrobelny "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 25 kwietnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Okładka
Okładka płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki to tytułowy utwór pochodzący z wyjątkowej płyty, która ukazuje się, by uczcić kanonizację Jana Pawła II.
Ten niezwykły album przypomina, że ten wielki Polak był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, wybitnym mężem stanu i myślicielem, ale również znakomitym poetą. Tekstami utworów, które złożyły się na ten album są bowiem wiersze naszego papieża.
Karol Wojtyła zaczął pisać już w gimnazjum i tworzył nieprzerwanie – wiersze, poematy i dramaty – aż do momentu, gdy na jego skroniach spoczęła papieska tiara. Jan Paweł II odłożył pióro na 25 lat, przekonany, że powinien się w pełni oddać nowym obowiązkom, ale w głębi duszy poetą pozostał na całe życie, czego dowiódł opublikowanym w 2003 roku "Tryptykiem rzymskim".

Zdobądź album "Miłość mi wszystko wyjaśniła"! >>>
Często rozprawia się o mistycznych walorach poezji wielkiego Polaka, rozważa się zawarte w niej myśli, ale warto też zwrócić uwagę na śpiewność tej frazy. Zrobił to dopiero Robert Janson, który do poezji świętego z Wadowic dopisał kruche, melancholijne i chwytające za serce melodie. Podjął się również produkcji muzycznej tego nietuzinkowego materiału, a do zaśpiewania wierszy przeobrażonych w pieśni zaprosił przyjaciół reprezentujących wiele pokoleń i nurtów rodzimej sceny.
I tak oto znakomici polscy artyści (Urszula, Ania Wyszkoni, Anna Józefina Lubieniecka, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Piaseczny, Tomek Szczepanik) zamiast ścigać się na listach przebojów, wspólnym wysiłkiem nagrali jedyną w swoim rodzaju płytę "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Album, który jest nie tylko okolicznościowym hołdem dla Jana Pawła II, ale przede wszystkim świadectwem tego, że z połączenia poezji i muzyki powstaje unikalne piękno, jakiego próżno szukać w innych wytworach kultury.
materiały promocyjne/Sony Music Poland

Czytaj także

Sondaż: kanonizacja Jana Pawła II ważna dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 12:53
Przeważająca większość Polaków (97 procent) uważa, że mimo upływu 10 lat od śmierci Jana Pawła II, pamięć o nim jest wśród rodaków wciąż żywa. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął uchwałę w sprawie kanonizacji Jana Pawła II. 34 posłów przeciw

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:31
"W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża mu wdzięczność i szacunek" - głosi uchwała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe szczegóły dotyczące kanonizacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:55
Przedstawiciele Watykanu poinformowali, że w niedzielę na placu świętego Piotra mszę kanonizacyjną wraz z papieżem Franciszkiem odprawiać będzie ponad 7 tysięcy duchownych. Z kolei nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci, żołnierze i ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy.
rozwiń zwiń