X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenka dnia Jedynki. Łukasz Zagrobelny "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 25 kwietnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: Wojciech Kusiński/PR

Okładka
Okładka płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki to tytułowy utwór pochodzący z wyjątkowej płyty, która ukazuje się, by uczcić kanonizację Jana Pawła II.
Ten niezwykły album przypomina, że ten wielki Polak był nie tylko świętym człowiekiem i głową Kościoła, wybitnym mężem stanu i myślicielem, ale również znakomitym poetą. Tekstami utworów, które złożyły się na ten album są bowiem wiersze naszego papieża.
Karol Wojtyła zaczął pisać już w gimnazjum i tworzył nieprzerwanie – wiersze, poematy i dramaty – aż do momentu, gdy na jego skroniach spoczęła papieska tiara. Jan Paweł II odłożył pióro na 25 lat, przekonany, że powinien się w pełni oddać nowym obowiązkom, ale w głębi duszy poetą pozostał na całe życie, czego dowiódł opublikowanym w 2003 roku "Tryptykiem rzymskim".

Zdobądź album "Miłość mi wszystko wyjaśniła"! >>>
Często rozprawia się o mistycznych walorach poezji wielkiego Polaka, rozważa się zawarte w niej myśli, ale warto też zwrócić uwagę na śpiewność tej frazy. Zrobił to dopiero Robert Janson, który do poezji świętego z Wadowic dopisał kruche, melancholijne i chwytające za serce melodie. Podjął się również produkcji muzycznej tego nietuzinkowego materiału, a do zaśpiewania wierszy przeobrażonych w pieśni zaprosił przyjaciół reprezentujących wiele pokoleń i nurtów rodzimej sceny.
I tak oto znakomici polscy artyści (Urszula, Ania Wyszkoni, Anna Józefina Lubieniecka, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Piaseczny, Tomek Szczepanik) zamiast ścigać się na listach przebojów, wspólnym wysiłkiem nagrali jedyną w swoim rodzaju płytę "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Album, który jest nie tylko okolicznościowym hołdem dla Jana Pawła II, ale przede wszystkim świadectwem tego, że z połączenia poezji i muzyki powstaje unikalne piękno, jakiego próżno szukać w innych wytworach kultury.
materiały promocyjne/Sony Music Poland

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: kanonizacja Jana Pawła II ważna dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 12:53
Przeważająca większość Polaków (97 procent) uważa, że mimo upływu 10 lat od śmierci Jana Pawła II, pamięć o nim jest wśród rodaków wciąż żywa. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął uchwałę w sprawie kanonizacji Jana Pawła II. 34 posłów przeciw

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:31
"W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, głowy Kościoła powszechnego i wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża mu wdzięczność i szacunek" - głosi uchwała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe szczegóły dotyczące kanonizacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:55
Przedstawiciele Watykanu poinformowali, że w niedzielę na placu świętego Piotra mszę kanonizacyjną wraz z papieżem Franciszkiem odprawiać będzie ponad 7 tysięcy duchownych. Z kolei nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci, żołnierze i ponad 2,5 tysiąca wolontariuszy.
rozwiń zwiń