Piosenka dnia Jedynki. Lora Szafran "Chyba, że maj"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 1 maja w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: Andrzej Szozda/PR

Czwartkowa Piosenka dnia Jedynki to efekt współpracy czterech znakomitych artystów: wokalistki - Lory Szafran, kompozytora - Michała Urbaniaka, autora tekstu - Andrzeja Poniedzielskiego oraz aranżera i producenta - Darka Janusa.
Do spotkania tych czterech osobowości nigdy nie doszło. Spotykali się w różnych konstelacjach, a mimo to, powstał świetny utwór.
Współpraca Darka Janusa z Michałem Urbaniakiem trwa już ponad rok. Realizują projekt "Polscy artyści śpiewają utwory Michała Urbaniaka". Jazzowe kompozycje Urbaniaka są adaptowane do potrzeb, jakie stawia piosenka. "Chyba że maj", jest właśnie takim utworem - jego inspiracją był temat "I just love you".
- Rolą aranżera i producenta jest zaprezentowanie utworu w formie, która będzie wypadkową różnych koncepcji - zdradza Darek Janus. - Po wysłuchaniu sugestii kompozytora i wykonawcy, zdecydowałem się na taki rodzaj przedstawienia piosenki. Duży wkład w końcowe brzmienie ma, bardzo często niedoceniany realizator nagrań, w tym przypadku Andrzej Karp, z którym współpracuję od wielu, wielu lat. A z Lorą Szafran miałem okazję współpracować już wielokrotnie - jej sposób śpiewania jest dla mnie inspiracją, która pozwoliła mi ukazać jej talent w innej odsłonie.
(źr. Sony Music Poland/ag)

Czytaj także

Lora Szafran: na płycie "Nad ranem" sięgam nawet po dance

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 16:10
- Po tych wszystkich latach odkąd śpiewam zmieściłam na tej płycie moje różne spojrzenia na muzykę. Są tu tak różne stylistycznie rzeczy jak swing, blues, bossa nova, ballada, tango, a nawet jeden numer w stylu dance - mówiła w Jedynce Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: nie chcę istnieć na siłę

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 14:42
- Każdy muzyk tworzy po to, żeby zostać zauważonym i zaakceptowanym przez publiczność. U mnie nie dzieje się to jednak za wszelką cenę – mówiła w Jedynce Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KaCeZet & Fundamenty ft Bednarek "Niech gadają"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 11:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 3 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń