Piosenka dnia Jedynki. Halina Mlynkova "Ostatni raz"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 20:38
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 2 maja w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Halina Mlynkova. Fragment okładki płyty Po drugiej stronie lustra
Halina Mlynkova. Fragment okładki płyty "Po drugiej stronie lustra"Foto: mat. promocyjne

Piątkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi ze znanego już jedynkowym słuchaczom albumu zatytułowanego "Po drugiej stronie lustra".
Autorem kompozycji i producentem całego albumu jest Leszek Wronka, który pisał przeboje dla słynnych czeskich gwiazd takich jak Karel Gott i Helena Vondráckova. Teksty do utworów Halina Mlynkova i producent napisali wspólnie.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

"Po drugiej stronie lustra" to zbiór 13 utworów, w których świat bajkowości przeplata się z nie zawsze kolorową rzeczywistością. Każda z piosenek znajdująca się na płycie posiada,  zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, niepowtarzalną historię.
Album jest inspirowany muzyką irlandzką, co stanowi unikalną propozycję na polskim rynku muzycznym.
Jedyna taka artystka. Jedyna taka płyta.
"Mam wrażenie, że ta płyta jest pewnego rodzaju przebudzeniem. A może po prostu powrotem z wakacji, podróży muzycznej po świecie. Wróciłam. Na dobre. Płytą nasyconą konsekwentnymi rytmami, miłością, a nawet bajkowością. Nie będę ukrywać, że muzyka i teksty zawsze w jakimś stopniu są odzwierciedleniem mojej duszy. Na tym krążku zapisaliśmy wspólnie z Leszkiem uchwycony kawałek myśli i emocji...Za to też kocham muzykę" - mówi o albumie Halina.

Czytaj także

Halina Mlynkova: jestem jedyną kobietą na scenie folkowej

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 16:01
- Ten styl jest u nas absolutną nowością. Trochę jak zespół The Corrs, który łączył folk z muzyką współczesną - powiedziała w "Muzycznej Jedynce" piosenkarka Halina Mlynkova o swojej nowej płycie pt. "Po drugiej stronie lustra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova zaśpiewała kolędę dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2013 23:16
Gościom listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" Zbigniew Krajewski zadaje zawsze to ważne pytanie - co zanuciłbyś bliskiej i ważnej osobie? Halina Mlynkova dedykowała fanom piosenkę ze słowami swojego taty.
rozwiń zwiń