Piosenka dnia Jedynki. Kasia Popowska "Tlen"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 08:16
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 19 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Kasia Popowska
Kasia PopowskaFoto: materiały promocyjne

Kasia Popowska we wrześniu tego roku wydała debiutancką płytę zatytułowaną "Tlen". Tytułowy utwór, który jest Piosenką Dnia Jedynki wykorzystany został w zwiastunie popularnego serialu "Lekarze".
Kasia ma 24 lata. Urodziła się i wychowywała w Łodzi. Przez 10 lat tańczyła w łódzkich formacjach tanecznych, występowała w kółkach aktorskich i angażowała się w organizację wydarzeń kulturalnych. Śpiewać i grać na gitarze zaczęła, gdy miała 16 lat.
W 2007 roku pod pseudonimem Poppysinger założyła kanał w serwisie YouTube, czym wpisała się w trend "me singing”. Była jedną z pierwszych polskich reprezentantek tej fali. Nagrania szybko zdobyły dużą oglądalność - ponad 12 milionów odsłon oraz 35 tys. subskrybentów z Polski i zza granicy.
W 2010 roku wygrała casting na główną rolę wokalną w Disney’owskim filmie animowanym "Zaplątani". Jako filmowa Roszpunka znalazła się w obsadzie obok Macieja Sthura, Danuty Stenki oraz Julii Kamińskiej.
W październiku 2011 dołączyła do ekipy międzynarodowego projektu "Poland... Why Not?", promującego polskich artystów za granicą. Napisany przez Kasię i producentów projektu utwór "It was you" znalazł się na czerwonej edycji płyty i został przez nią zaśpiewany na koncercie w londyńskim O2 Shepherd's Bush Empire na początku 2012 roku. Rok później polska wokalistka próbowała sił w brytyjskim talent show X Factor. W wywiadach mówi, że jej priorytetem zawsze była muzyka. Dzięki temu przezwyciężała trudności i chwilowe niepowodzenia.

Na płycie "Tlen" znalazło się 10 utworów, w których dominują analogowe instrumenty i akustyczne dźwięki z pogranicza popu i Indie folku.
(mat.promocyjne/asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Popowska nie stawia sobie muzycznych granic

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 19:36
- Nigdy nie chciałabym mieć poczucia, że rozwinęłam się na tyle, by nic więcej nie robić. Byłaby to moja osobista porażka - mówiła Kasia Popowska w "Muzycznej Jedynce". Co zatem oznacza dla niej sukces?
rozwiń zwiń