Ewa Bem "Moje serce to jest muzyk"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 17:00
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 12 czerwca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Ewa Bem
Ewa BemFoto: materiały promocyjne

W piątek wieczorem rozpoczyna się 52. Festiwal Krajowej Piosenki Polskiej w Opolu. W związku z tym naszą Piosenką dnia jest utwór pochodzący z albumu "Opole 2015 - Muzyczna Biografia. 90 lat Polskiego Radia" - "Moje serce to jest muzyk" Ewy Bem.

Sama płyta "Opole 2015 - Muzyczna Biografia. 90 lat Polskiego Radia" zabiera słuchaczy w - jak zapewniają muzyczni eksperci Maria Szabłowska i Paweł Sztompke - "najbardziej sentymentalną podróż świata".

"Piosenki, które wpisały się w biografie nasze i wielu poprzednich pokoleń poprowadzą nas przez lata. I chociaż, jak śpiewa Irena Santor "Tych lat nie odda nikt", to jednak mamy nadzieję, że te utwory przywołają najpiękniejsze wspomnienia, a może zachwycą również i tych, którzy usłyszą je po raz pierwszy".

"To będzie naprawdę przebojowa podróż. Naszą Muzyczną Biografię rozpoczynamy w latach 50. i prowadzimy do współczesności. W tym czasie zmieniło się wszystko, również w piosence, a jednak każdy z tych utworów obronił się. Posłuchajcie i przekonajcie się sami" - zachęcają Szabłowska i Sztompke.

A my zapraszamy Państwa do śledzenia relacji naszych specjalnych muzycznych wysłanników, którzy na bieżąco komentować będą w radiowej Jedynce opolskie święto piosenki.

kk

Zobacz więcej na temat: Ewa Bem MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia - wielka gala w Opolu. Oglądaj transmisję wideo na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 15:11
Urodzinowy koncert pt. "Muzyczna biografia – 90 lat Polskiego Radia" jest zwieńczeniem święta polskiej piosenki. Transmisja na antenie Jedynki. Streaming wideo na naszej stronie.
rozwiń zwiń