X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Felicjan Andrzejczak "Nowa podróż"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 07:18
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 22 czerwca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Felicjan Andrzejczak
Felicjan AndrzejczakFoto: PAP/Adam Warżawa

Nową piosenkę Felicjana Andrzejczaka pod tytułem „Nową podróż” skomponował Romuald Lipko, a słowa napisał Bogdan Olewicz. Jak powiedział nam wykonawca, obecnie znowu pracuje z Romualdem Lipko. Muzyk Budki Suflera zaproponował mu nagranie tego utworu. Felicjan Andrzejczak posłuchał muzyki, przeczytał tekst i piosenka spodobała mu się. Z przyjemnością wszedł do studia nagraniowego. Efekty pracy można usłyszeć w Piosence Dnia Jedynki.

Felicjan Andrzejczak był wokalistą Budki Suflera w latach 80. XX wieku. Wówczas wspólnie wykonał kilka piosenek: "Jolka, Jolka pamiętasz", "Noc komety" i "Czas ołowiu", które stały się przebojami. W latach 90. Felicjan Andrzejczak nagrał jeszcze z Budką Suflera piosenkę "5. bieg". Uczestniczył w wielu koncertach zespołu.

W 1984 roku zaczął karierę solową. Wydał kilka płyt, między innymi "Na prowincji", czy "Biegnę jak maratończyk". W 2014 roku ukazał się jego album „Czas przypływu”.

Ostatnio brał udział w projekcie "Albo inaczej", w którym znani wykonawcy, jak Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, czy Andrzej Dąbrowski śpiewają piosenki wywodzące się z hip hopu. Felicjana Andrzejczaka na płycie "Albo inaczej" można usłyszeć w utworze „Stres”.

Romuald Lipko, kompozytor piosenki, gra także na instrumentach klawiszowych, gitarach i aranżuje. W 1974 roku utworzył wraz z Krzysztofem Cugowskim Budkę Suflera. Jest twórcą większości repertuaru tej grupy. Jego muzykę słychać w filmach "Przepraszam, czy tu biją" i "Alabama". Komponował także piosenki dla innych wykonawców, jak Anna Jantar, Irena Jarocka, Zdzisława Sośnicka, Izabela Trojanowska, Maryla Rodowicz

Bogdan Olewicz, jest autorem tekstów piosenek i dziennikarzem muzycznym. Najbardziej znane jego piosenki to na przykład "Autobiografia", "Nie płacz Ewka", "Niepokonani", napisane dla zespołu Perfect. Pisał także dla Budki Suflera – "Ratujmy co się da", "To nie tak miało być", Urszuli – "Rysa na szkle", Lady Pank "Na co komu dziś", Krystyny Prońko – "Modlitwa o miłość prawdziwą", "Deszcz w Cisnej", ale także na przykład dla Zdzisławy Sośnickiej – "Żegnaj lato na rok", czy Andrzeja i Elizy – "Czas relaksu". Współpracował z Polskim Radiem, gdzie prowadził autorskie audycje.

mat.promocyjne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń