Agnieszka Mali "W bladym żarze"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 09:13
Poniedziałkowa Piosenka Dnia pochodzi z objętego jedynkowym patronatem albumu Małgorzaty Maliszczak – pianistki, kompozytorki i wykładowcy Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Audio
Fragment okładki płyty Złote myśli kobiety
Fragment okładki płyty "Złote myśli kobiety" Foto: mat.promocyjne

"Złote myśli kobiety" to więcej niż album, to wyjątkowy projekt oparty na wybitnej poezji polskiej z przełomu XIX i XX wieku, wokół którego artystka skupiła iście gwiazdorskie grono muzyków.

Wykonanie swoich 12 autorskich kompozycji powierzyła najlepszym na rodzimej scenie instrumentalistom, zaś interpretacji wybranych przez nią tekstów podjęli się wybitni wokaliści.

Autorkami większości zaadaptowanych tekstów są kobiety, m.in. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Zuzanna Ginczanka, czy Kazimiera Iłłakowiczówna, nie zabrakło jednak pierwiastka męskiego w postaci wierszy Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera czy Jana Brzechwy.

mat.promocyjne/tj

Czytaj także

Wojciech Gąssowski "Normalnie o tej porze"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 08:15
Czwartkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z albumu "Albo Inaczej" gdzie sześcioro uznanych polskich wokalistów zmierzyło się z legendarnymi hip - hopowymi tekstami takich wykonawców jak Peja, Pezet, Łona, Tede, Eldo czy Kaliber 44.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański "Addio pomidory"

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 07:54
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 11 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń