Zdzisława Sośnicka "Tańcz, choćby płonął świat"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 17:12
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 16 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
  • Zdzisława Sośnicka "Tańcz, choćby płonął świat" (Piosenka Dnia Jedynki)
Zdzisława Sośnicka
Zdzisława SośnickaFoto: Jacek Poremba

Wielki powrót Zdzisławy Sośnickiej! Wokalistka powraca po 18 latach milczenia i prezentuje nowy album "Tańcz, choćby płonął świat". Taki sam tytuł nosi piosenka, która promuje wydawnictwo.

Sośnicka przyznaje, że siedem lat nie śpiewała, gdyż zajmowała się czymś innym. - Spełniałam swoje marzenia, których wcześniej nie mogłam spełnić - mówiła w Muzycznej Jedynce. Co zatem sprawiło, że postanowiła wrócić?

Piosenka "Tańcz, choćby płonął świat" tak ją ujęła, że rzuciła wszystko i zaczęła niemal od początku uczyć się śpiewać. Artystka wspominała, że powrót do śpiewania nie był łatwy, ale w końcu jest płyta, na której - jak mówi - śpiewa o sobie.

Producentem krążka i - jak to określiła artystka - dobrym duchem został Romuald Lipko. Teksty napisali m.in. Jacek Cygan, Artur Andrus, Bogdan Olewicz i Andrzej Mogielnicki.
Premiera płyty już 18 września.

ag

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka rozpala iskierkę optymizmu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 21:08
Jej piosenka "Bądźmy wszyscy dobrej myśli" podbiła w tym tygodniu serca słuchaczy Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipko: myślę o Magazynie Piosenek Niechcianych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 12:00
- Tajemnica sukcesu piosenki leży obecnie po stronie mediów, które decydują, co zagrają, a co nie. Poziom utworu nie zawsze jest brany pod uwagę - mówi kompozytor Romuald Lipko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisława Sośnicka wydaje płytę po 18 latach milczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:18
Wiele lat milczała, nie śpiewała, nie pojawiała się na scenie. 18 września na rynku ukaże się nowy album Zdzisławy Sośnickiej "Tańcz ,choćby płonął świat".
rozwiń zwiń