Katarzyna Groniec "Króliczek"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 08:10
Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu Katarzyny Groniec zatytułowanego "ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej", który ukazał się 18. września.
Katarzyna Groniec
Katarzyna GroniecFoto: mat.promocyjne

Piosenki Agnieszki Osieckiej śpiewałam sporadycznie – o płycie mówi wokalistka. Od czasu do czasu. Jak mnie ktoś zaprosił. Ale nie pałałam. W zasadzie od początku, od „ Sztucznego miodu“. Nie pałałam. Byłam młoda. I choć zawsze lubiłam smutne piosenki, te konkretne działały mi na nerwy. Bo czułam bezradność opisywanych kobiet. A za wszelką cenę nie chciałam być jedną z nich. Wtedy jeszcze wydawało mi się, że trzeba w stu procentach utożsamiać się z podmiotem lirycznym.

Jedyną piosenką, którą czułam każdym porem skóry, prawie od oseska, była „ Uciekaj moje serce“ . Jedyna, do której pałałam. Potem dorosłam. Potem dorosłam po raz drugi. I trzeci. W międzyczasie zaśpiewałam jeszcze kilka piosenek Osieckiej. Do niektórych zapałałam. Niektóre śpiewałam wbrew sobie. Potem zadzwoniła Agata Passent.Wybór piosenek, po raz pierwszy, uzależniłam od muzyki. Musiała udźwignąć zmiany. I stał się mały cud. Cudek. Te piosenki, które zabrzmiały w nowych aranżacjach, ułożyły się w historię życia.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór pt. "Króliczek", znany do tej pory w wykonaniu Skaldów.

Katarzyna Groniec będzie gościem środowej (23.09) "Muzycznej Jedynki", ok. 14:15.

mat.promocyjne, tj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej". Zaprasza Katarzyna Groniec

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 08:00
- Myślę, że nie zawiedziemy ludzi, którzy chcą posłuchać ładnych piosenek. Przy okazji może uda mi się też opowiedzieć o czymś ważnym - mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Groniec o recitalu poświęconym twórczości Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń