Krzysztof Cugowski "W obcym mieście"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 08:10
Dziś premiera nowej, solowej płyty Krzysztofa Cugowskiego pod tytułem "Przebudzenie". Z niej pochodzi Piosenka dnia Jedynki. Patronem płyty jest Pierwszy Program Polskiego Radia.
Krzysztof Cugowski
Krzysztof CugowskiFoto: Tomasz Stępień

To pierwsze od 32 lat solowe dzieło Cugowskiego (14 lata temu ukazał się album "Integralnie" z coverami). Głównym kompozytorem, szefem muzycznym i producentem płyty jest Stefan Gąsieniec - młody, utalentowany muzyk z Wrocławia. Teksty napisali m.in. Agnieszka Kaczmarek i Roman Kołakowski.

Jak zapowiada wydawca albumu Cugowskiego: - Jest to zbiór solidnych rockowych kompozycji, opartych o mocne scenicznie i ładne estetycznie, popowe aranże. Album ma długość klasycznego zestawu 10 piosenek, nie przekraczającego 45 minut. Tak jak kiedyś, gdy muzyka była tworzona z myślą o umieszczeniu jej na płycie winylowej. Taki dobór materiału muzycznego spowodował, że nie ma tu miejsca na piosenki przypadkowe. Mocną strona "Przebudzenia są niebanalne teksty, nad wyraz aktualne i traktujące o naszej rzeczywistości. Nie są to typowe teksty piosenek> popowych, raczej ocierają się o formułę protest songów. Są dojrzałą analizą tego co nas otacza i dotyczy na co dzień, idealnie pasującą do emploi wokalisty.

Dodajmy, że Krzysztof Cugowski jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Jest współzałożycielem Budki Suflera. W 2014 roku słynna lubelska grupa zakończyła działalność.

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Basia "New Day For You"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 08:15
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w środę 30 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń