Joanna Rawik "Romantyczność"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 08:05
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w środę 21 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Piosenkarka i aktorka Joanna Rawik
Piosenkarka i aktorka Joanna Rawik Foto: PAP/TVP/Ireneusz Sobieszczuk

Poznaliśmy już laureatów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

W "Muzycznej Jedynce" o komentarz i podsumowanie Konkursu poprosiliśmy znakomitych, polskich pianistów. Dziś odwiedzi nas wyśmienity muzyk jazzowy, kompozytor, laureat Grammy – Włodek Pawlik, który podzieli się ze słuchaczami Radiowej Jedynki swoimi konkursowymi wrażeniami.

A codziennie, do końca tego tygodnia Piosenki Dnia Jedynki – kompozycje Fryderyka Chopina zaśpiewane przez świetnych polskich wokalistów - są muzycznym tłem tegorocznych, fortepianowych potyczek.

Dzisiejsza – to utwór zaśpiewany przez Joannę Rawik – "Romantyczność", znany także jako "Kocham świat" - na motywie poloneza As-dur Fryderyka Chopina w opracowaniu muzycznym i z tekstem Wojciecha Popkiewicza.

(Polskie Radio/asz)

Czytaj także

Piaf: w ciele wulkan, w repertuarze dynamit

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 17:11
- Edith Piaf była bardzo zwyczajna w interpretacji, po prostu stawała i śpiewała. Cały geniusz mieści się w tym głosie - opowiada Joanna Rawik w Jedynce.
rozwiń zwiń