Dziennikarze radiowej Jedynki feat. Karolina Cicha, Krzesimir Dębski i Krakowscy Hejnaliści "Gore Gwiazda Jezusowi"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 21 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki Gore gwiazda Jezusowi
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi"Foto: M. Miętek/Polskie Radio

To już nasza tradycja. Wzorem lat ubiegłych, dziennikarze radiowej Jedynki udali się do studia im. Witolda Lutosławskiego, a tam zaśpiewali i nagrali świąteczną pieśń. Tym razem wybór padł na pastorałkę "Gore Gwiazda Jezusowi".

"GORE GWIAZDA JEZUSOWI" W WYKONANIU ZESPOŁU JEDYNKI

To polska kolęda domowa, śpiewana w metrum 2/4. Czwarta zwrotka nawiązuje najprawdopodobniej do treści kolędy "Anioł pasterzom mówił". Utwór wykonywali m.in. Arka Noego i Golec UOrkiestra.

A zatem proszę sprawdzić jak połączone siły redakcji "Sygnałów dnia", "Czterech pór roku", "Jedynki Dzieciom", "Muzycznej Jedynki", Kultury, Sportowej, Międzynarodowej, Aktualności i Gospodarczej z okazji zbliżających się Świąt wykonały kolędę "Gore Gwiazda Jezusowi".

Warto dodać, że podobnie jak w latach ubiegłych nieocenionym wsparciem był dla dziennikarzy Krzesimir Dębski, grający na fortepianie, Karolina Cicha, która nadawała rytm, a także po raz pierwszy w tym roku Krakowscy Hejnaliści.


ZOBACZ, JAK ZESPÓŁ RADIOWEJ JEDYNKI NAGRYWAŁ PASTORAŁKĘ:

***

Polskie Radio/pg

Czytaj także

Zbigniew Preisner i Maciej Balcar "Kolęda w drodze"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we czwartek 17 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń