X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Klenczon "Port"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w czwartek 14 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Krzysztof Klenczon
Krzysztof Klenczon Foto: PAP/CAF/T.Gawałkiewicz

Dzisiejszą Piosenką Dnia Jedynki wspominamy wielką gwiazdę polskiego bigbitu.

Krzysztof Klenczon urodził się 14. stycznia 1942 roku w Pułtusku. W 1962 roku w duecie z Karolem Warginem został laureatem I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. W latach 1962–1964 był gitarzystą Niebiesko-Czarnych, z którymi wystąpił w paryskiej Olimpii w 1963.

W pamięci większości słuchaczy Krzysztof Klenczon pozostanie jednak przede wszystkim jednym z liderów Czerwonych Gitar, kompozytorem m.in. takich przebojów jak: "Historia jednej znajomości", "Gdy kiedyś znów zawołam cię", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary gdzieś ty był".

W 1970 roku w wyniku konfliktu z Sewerynem Krajewskim opuścił Czerwone Gitary i założył grupę Trzy Korony.

Rozczarowany artystycznie wyjechał do USA, gdzie pod koniec lutego 1981 roku został zaproszony przez klub polonijny do udziału w koncercie, z którego całkowity dochód miał być przeznaczony na cele charytatywne. Wracając z występu, uległ wypadkowi samochodowemu.

Muzyka nie udało się uratować. 7. kwietnia 1981 roku zmarł w szpitalu w Chicago.

(Polskie Radio/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak