X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lukas Graham "7 years"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 08:10
Poniedziałkowa "Piosenka dnia Jedynki" to przejmująca, piękna ballada, która szturmem zdobywa listy przebojów na całym świecie.
Wokalista Lukas Graham Forchhammer jest liderem zespołu Lukas Graham
Wokalista Lukas Graham Forchhammer jest liderem zespołu Lukas GrahamFoto: mat. promocyjne

Autorem utworu jest duński wykonawca Lukas Graham. Piosenka opisuje, jak wyglądało jego dzieciństwo, wygląda młodość i będzie wyglądać jego życie aż do momentu, gdy skończy 60 lat.

Płyta "Lukas Graham", z której pochodzi utwór "7 years", okazała się wielkim sukcesem w Skandynawii. W ojczyźnie muzyków została między innymi wybrana "Albumem roku" i "Popowym albumem roku”.

Zespół Lukas Graham powstał w 2010 roku w kopenhaskiej dzielnicy Christiania słynącej z bujnego, artystycznego życia. Liderem jest mający korzenie irlandzkie wokalista Lukas Graham Forchhammer. Debiut płytowy formacji, zatytułowany po prostu "Lukas Graham", ukazał się w 2012 roku i w Danii aż cztery razy pokrył się platyną.

Oprócz lidera zespół tworzą: Mark "Lovestick" Falgren (perkusja), Magnús "Magnúm" Larsson (gitara basowa) i Kasper Daugaard (klawisze). Cała czwórka to serdeczni przyjaciele już od czasów dzieciństwa. Dodajmy, że Lukas jest klasycznie wykształconym wokalistą, który ma na koncie śpiewanie w chórze chłopięcym z Kopenhagi.

***

materiały promocyjne/Warner Music Poland/pg

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Radek & The Ants "Manekin Start"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w środę 13 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Klenczon "Port"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w czwartek 14 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZAZ "Si jamais j’oublie"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki w piątek 15 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń