"2020"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 05:45
Długo wyczekiwana premiera Elektrycznych Gitar pod wodzą Kuby Sienkiewicza. Znany zespół powraca w nowej odsłonie - na krążku nie zabrakło ciekawych brzmień, tekstów o miłości, polityce i nie tylko, a wszystko to w charakterystycznych dla zespołu stylu.
Elektryczne Gitary 2020
Elektryczne Gitary "2020"Foto: Mat.wydawcy

- To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie - opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji.

Na album złożyło się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy - nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, "Dzieci" oraz "Człowiek z liściem". Nie zabrakło charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyskał on zupełnie nowoczesny sznyt - za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

To płyta różnorodna, znajdziemy na niej bowiem subtelne ballady, kawałki o miłości, a także politycznie zabarwione akcenty. Taka mieszanka tematyczna, w niecodziennych, niekiedy elektronicznych, a niekiedy akustycznych aranżacjach, to nowa odsłona zespołu. Nowoczesne brzmienie Elektrycznych Gitar zaskoczy każdego!

Wydawnictwo ukazało się na płycie CD, podwójnym albumie winylowym i limitowanej, ręcznie limitowanej edycji oraz w serwisach streamingowych. Zapowiadały je trzy single - "Najwyższa pora" o tematyce ekologicznej, "Ósmy trzeci" - muzyczny prezent na Dzień Kobiet oraz "Podróżnicze sny 2020".

Mat. wydawcy

Zobacz więcej na temat: Elektryczne Gitary
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak