"Sinatra With Matt Dusk"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 10:50
Ta płyta zabiera nas w podróż do czasów, w których u szczytu popularności był Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości, zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy - "Come Fly With Me", "I've Got You Under My Skin", czy "Fly Me To The Moon". 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Matt Dusk to dobrze znany w Polsce kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych ("Good News", "JetSetJazz") i platynowych albumów ("Just The Two of Us", "My Funny Valentine", "Old School Yule"). 

Album "Sinatra With Matt Dusk" promował singiel ze Zbigniewem Wodeckim - "My Way / Szczęście jest we mnie". To najbardziej osobisty utwór i dla samego artysty najważniejszy. 

Matt Dusk o Zbigniewie Wodeckim i ich utworze: 

"Zbigniewa poznałem po raz pierwszy na gali magazynu PANI w 2016 roku, a potem na koncercie z Rafałem Brzozowskim w 2017 roku. Zbigniew był niesamowitym muzykiem, grał na dwóch najtrudniejszych instrumentach, trąbce i skrzypcach, i miał bardzo dojrzały, mocny głos. Pamiętam, że bardzo mnie wtedy urzekł". 

Drugim singlem był utwór nagrany wraz z Kubą Badachem, do którego tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska  - "Learnin' the blues / Już wiesz co to blues" 

Matt Dusk o Kubie Badachu i ich utworze:

"Jazz ma wieloletnią tradycję w zakresie interpretacji i współpracy. Dorastałem w nocnych klubach, w których nigdy nie wiedzieliśmy, kto był na sali i nie wiedziałeś, kto zaraz wyjdzie na scenę i zaśpiewa. Kuba i ja chcieliśmy znaleźć piosenkę, którą dwóch gości mogłoby zaśpiewać o bluesie, doradzając sobie wzajemnie, żeby iść dalej. Współpraca z Kubą była bezproblemowa i przyjemna, a praca na planie klipu wypełniona była rozmową, śmiechem i whisky". 

Lista utworów: 

 1. Fly Me To The Moon
 2. I've Got You Under My Skin
 3. Too Marvelous For Words
 4. I Only Have Eyes For You
 5. Summer Wind
 6. Luck Be A Lady
 7. Learnin' The Blues with Kuba Badach
 8. Come Fly With Me
 9. The Lady Is A Tramp
 10. You Make Me Feel So Young
 11. BONUS: My Way / Szczęście jest we mnie with Zbigniew Wodecki 
 12. Delux Edition: Besame Mucho
 13. Delux Edition: On The Street Where You Live 

mat. promocyjne 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak