"Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 11:55
Legenda muzyki Barry Gibb z nowym albumem! Krążek "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1" od 8 stycznia w serwisach cyfrowych, a tydzień później do sklepu trafi fizyczne wydanie albumu.
Okładka płyty Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1
Okładka płyty "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1"Foto: mat. promocyjne

Na płycie pojawiają się znakomici goście: Alison Krauss, Brandi Carlile, David Rawlings, Dolly Parton, Gillian Welch, Jason Isbell, Jay Buchanan, Keith Urban, Little Big Town, Miranda Lambert, Olivia Newton-John, Sheryl Crow i Tommy Emmanuel. Za produkcję odpowiada laureat Grammy Dave Cobb.

Z okazji premiery "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1", w "The New York Times" pojawił się obszerny artykuł poświęcony Barry'emu Gibbowi: Głos Gibba w "Words of a Fool" jest mocny i wręcz kosmiczny… Niemal sześć dekad po debiucie, wokal artysty pozostaje jednym z najznakomitszych instrumentów w muzyce popularnej.

Dziennikarze "The Wall Street Journal" zachwycają się z kolei wydawnictwem, pisząc: To nowy hołd dla gigantów popu, Bee Gees, natomiast recenzenci "Entertainment Weekly" doceniają mariaż gospel z country.

Barry Gibb tak wspomina nagrywanie "Greenfields":

Od pierwszego dnia, gdy weszliśmy do RCA Studios w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis, Willie, Waylon, Roy, The Everly Brothers i wiele innych legend), album po prostu zaczął się tworzyć.

Jestem bardzo wdzięczny, że miałem okazję do pracy z Dave'em i wszystkimi znakomitymi artystami, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Każdy dał nam swój czas i talent. Te spotkania zainspirowały mnie tak bardzo, że brakuje mi słów na opisanie tego. Głęboko czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu

Dave Cobb dodaje: - Praca z jednym z moich bohaterów była prawdziwym zaszczytem. Pierwszy album Bee Gees to dla mnie kamień milowy, dlatego możliwość doświadczenia geniuszu Barry’ego osobiście w studiu było czymś surrealistycznym - to w końcu jeden z najlepszych muzyków wszech czasów!

Kariera Sir Barry'ego Gibba trwa ponad pięć dekad. To współzałożyciel i artystyczny lider zespołu Bee Gees - razem z braćmi Maurice'em i Robinem artysta stworzył jedną z najpopularniejszych grup w historii rock and rolla. Na koncie mają ponad 200 mln sprzedanych albumów.

Z dziewięcioma singlami jako wykonawca, Barry zalicza się do grona najbardziej dochodowych kompozytorów wszech czasów (łącznie ma 16 numerów jeden). Znajduje się na siódmym miejscu najbardziej kasowych producentów (z 14 singlami na szczycie). Łącznie z Johnem Lennonem i Paulem McCartneyem dzieli wynik największej liczby singli na pierwszym miejscu w ciągu jednego roku kalendarzowego - siedem utworów.

Barry Gibb ma na koncie m.in. osiem nagród Grammy, Grammy Legend Award oraz 2015 Grammy Lifetime Achievement Award. Otrzymał także m.in. American Music Awards Lifetime Achievement Award, BMI Icon Award, cztery BMI Songwriter of the Year Awards, cztery BMI Song of the Year Awards i jest członkiem Rock and Roll Hall of Fame and Songwriters Hall of Fame.

W 2004 roku Barry otrzymał jedno z najwyższych brytyjskich odznaczeń, gdy Bee Gees dostali tytuł Commanders of the British Empire, a w 2018 tytuł "Sir Barry Gibb" od księcia Karola za zasługi dla muzyki oraz działalność charytatywną.

mat. promocyjne

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio