"Sob Rock"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 11:35
Swoją najnowszą płytę John Mayer wyprodukował własnymi rękami, we współpracy z Don Wasem. Nagrania prowadził w Henson Studios w Los Angeles. To pierwsze nowe wydawnictwo od "The Search For Everything" z 2017 roku. Premierze krążka towarzyszy klip do "Shot in the Dark".
Okładka płyty Sob Rock
Okładka płyty "Sob Rock"Foto: mat. promocyjne

Jeszcze przed premierą, bez ostrzeżenia, reklamy "Sob Rock" zaczęły pojawiać się w metrze w Nowym Jorku i Los Angeles. Później John Mayer udostępnił okładkę krążka na swoim koncie na Twitterze i udzielił wywiadu o nadchodzącym albumie dla "Wall Street Journal". Do fanów artysty został wysłany oficjalny zin, który zawiera rozmowę między Mayerem a producentem Donem Wasem.

Na świecie nie ma drugiego takiego artysty jak John Mayer. Udało mu się w tym samym czasie zdobyć nagrodę Grammy, uznanie jako twórca piosenek i zbudować legendę wokół swojej gry na gitarze.

Amerykanin przedstawił się fanom albumem "Room For Squares" z 2001 roku, które pokryło się pięciokrotną platyną w USA. Kolejne płyty: "Heavier Things" w 2003 roku, "Battle Studies" z 2009 roku oraz "Born and Raised" z 2012 roku zadebiutowały na pierwszym miejscu Billboard Top 200.

Artysta sprzedał ponad 20 mln albumów na całym świecie i zebrał miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych. Zdobył siedem nagród Grammy oraz siedem numerów jeden na Top Rock Albums Billboardu. 25 pojawił się na liście najmocniejszych rockowych utworów w radiu w Stanach Zjednoczonych (jedyny solowy artysta, któremu udawało się to tak często).

Lista utworów na płycie "Sob Rock":

1. Last Train Home
2. Shouldn’t Matter but It Does
3. New Light
4. Why You No Love Me
5. Wild Blue
6. Shot in the Dark
7. I Guess I Just Feel Like
8. Til the Right One Comes
9. Carry Me Away
10. All I Want Is to Be With You