"Sinatra with Matt Dusk Vol. 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2021 16:49
Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu "Sinatra with Matt Dusk", artysta powraca z jego kontynuacją - "Sinatra with Matt Dusk Vol. 2", ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce!

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego: "Piosenki z Great American Songbook" były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku." I tak też zrobił.  Do współpracy przy nowej płycie Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał "Learnin' The Blues" na poprzedni album), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze "That's Life/Żyć tak".

Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album "One Note Samba/Samba na jedną nutę", napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak również wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwanie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu - Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard "Fly Me To The Moon" w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu.

Matt Dusk od lat czaruje jazzowo-swingującymi hitami, a publiczność koncertowa uwielbia go za atmosferę, jaką wprowadza podczas spotkań na żywo. Pochodzący z Kanady doświadczony wokalista, muzyk i kompozytor, to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.

Warto dodać, że Matt Dusk wystąpił również w ramach naszej trasy "Lata z Radiem" w 2020 roku.

(mat. promocyjne/ag)

Zobacz więcej na temat: Matt Dusk płyta