"Moja Alabama"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 14:00
"Moja Alabama" jest projektem muzycznym z największymi wybranymi przebojami Ludmiły Jakubczak. Materiał ten stanowił program recitalu dyplomowego Pauliny Wróblewskiej wystawionego w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Okładka płyty Moja Alabama Pauliny Wróblewskiej
Okładka płyty "Moja Alabama" Pauliny WróblewskiejFoto: mat. promocyjne

"Moja Alabama" zawiera przygotowane i opracowane utwory, które stanowią ważny element kanonu polskiej piosenki rozrywkowej z czasu powojennego.

Premiera "Mojej Alabamy" miała miejsce 16 maja 2019 roku w Teatrze Collegium Nobilium. Ze względu na zainteresowanie i pozytywny odbiór recitalu został on zagrany w Centrum Muzyki Teatru i Tańca w Kutnie, ponownie w Teatrze Collegium Nobilium, a trzydziestominutowy jego fragment na antenie Radia Wnet, w audycji "Muzyka Wnet", w ramach programu Kultura w Sieci wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert został doceniony przez dziennikarzy i krytyków muzycznych m.in. przez Pawła Sztompke i Jerzego Głuszyka na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Radia Wnet, Radia Warszawa, Radia Dla Ciebie. Artystka otrzymała także zaproszenie do wzięcia udziału w 34. Koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, który wyreżyserował Janusz Gast.

Utwory:
1. Filipince nudno
2. Do widzenia Teddy
3. Boogie Boa
4. Powiedz coś miłego
5. Wakacje z deszczem
6. Mister Wonderful
7. Tak jest
8. Alabama
9. Szeptem
10. Gdy mi Ciebie zabraknie

***

5 listopada 2021 roku, w dniu 60. rocznicy śmierci Ludmiły Jakubczak, "Moją Alabamą" przywróciliśmy cykl koncertów "Scena Szpilmana - Jedynka Live!" na antenie radiowej Jedynki! Koncert prowadził Marcin Kusy. Wydarzenie zapowiadało wydanie płyty, która ukazała się 2 grudnia!

***

Paulina Wróblewska - absolwentka wydziału aktorskiego w Akademii Teatralnej w Warszawie. Studentka wokalistyki jazzowej w Policealnym Studium Jazzu. Instruktor wokalny i teatralny. Laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Jako aktorka współpracowała z Teatrem Rampa, Teatrem Studio, studiem dubbingowym SDI. Śpiewa w projekcie Queen Symfonicznie, z Sienna Gospel Choir, uczestniczy w nagraniach programów telewizyjnych. Współpracuje z Teatrem Bemowo oraz z Radiem Wnet współprowadząc audycje radiowe. Pracuje przy produkcji Festiwalu Piknik Country&Folk w Mrągowie. Pracuje nad debiutancką EPką.

Zobacz więcej na temat: płyta