X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Radek: Uwielbiam kontakt z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 22:30
- Publiczność jest na widowni, ja na scenie i jest między nami rozmowa. Nie jest tylko tak, że ja mówię. Publiczność mi odpowiada, spojrzeniem, gestami - opowiada gość "Muzycznej Jedynki".
Audio
Janusz Radek
Janusz RadekFoto: materiały promocyjne

– Gdy piosenka styka się z muzykowaniem, improwizacją, cieszeniem się z występu na scenie, wtedy jest to interesujące – mówi piosenkarz Janusz Radek. Jego nowa płyta  "Z ust do ust" to historia o ciągłym przyciąganiu się do siebie ludzi nawzajem, wbrew mijającej już modzie na przeżywanie wszystkiego samemu, w pojedynkę. Radek swoim zwyczajem znowu pomieszał gatunki i style, by stworzyć niepowtarzalną historię zawartą w jedenastu piosenkach do tańczenia w parach. – To płyta nieco retro. Postanowiłem się nie silić na komentarz do rzeczywistości, a po prostu móc się wyśpiewać i stworzyć coś, co będzie aktualne jeszcze przez wiele lat – tłumaczy.

/

fot: W. Kusiński/PR

Jego zdaniem z płytą jest ten problem, że nie wiadomo, kto, kiedy, jak i gdzie będzie jej słuchał. Dlatego, jak mówi, jego żywiołem jest kontakt z publicznością. – To daje transcendentalne porozumienie: publiczność jest na widowni, ja na scenie i jest między nami rozmowa. Nie jest tylko tak, że ja mówię. Publiczność mi odpowiada, spojrzeniem, gestami – opowiada gość "Muzycznej Jedynki". Zastrzega jednak, że ten dialog jest na jego zasadach. Ludzie – uważa artysta – przychodzą na koncert nie po to, by artysta był dla nich miły, ale by wysłuchać, co ma do powiedzenia.

Janusz Radek prezentuje też unikalne muzyczne zaproszenie dla słuchaczy Jedynki.

Utwór "Ukochana, żegnam cię" z płyty "Z ust do ust" w wykonaniu Janusza Radka to jedna z "Piosenek Jedynki". Artysta robi, co chce, z utworem, który jest dla niego liryczną opowieścią, czasami opisem obyczajów. – Nikt tak nie gra, nie śpiewa i nie bawi się sceną jak Janusz Radek – twierdzą krytycy.

Rozmawiała Maria Szabłowska.

(lu)

Posłuchaj i zobacz, jak śpiewa Janusz Radek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojtek w Czechosłowacji" podrywa do tańca

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 16:34
Wojtek Mazolewski (jazzman): Zależy mi na wprowadzeniu słuchaczy w dobry nastrój, pomimo otaczającej nas mroźnej atmosfery.
rozwiń zwiń