Ania Rusowicz i Ania Dąbrowska "Babskie gad-anie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 17:10
Piosenkę będzie można usłyszeć w środę na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8.12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11.20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.15 i "Popołudniu z Jedynką" o godz. 17.05.
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: materiał prasowy

Środową "Piosenką dnia Jedynki" jest utwór "Babskie gad-anie" w wykonaniu Ani Rusowicz i Ani Dąbrowskiej.

Piosenka pochodzi z dobrze znanej jedynkowym słuchaczom debiutanckiej płyty Ani Rusowicz zatytułowanej "Mój big-bit". Album objęty został patronatem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a samą wokalistkę ochrzciliśmy mianem naszego radiowego dziecka, choć Ania jest tak naprawdę córką słynnej Ady Rusowicz, po której odziedziczyła niezwykły głos i talent do komponowania pięknych melodii.

Płyta jest silnym nawiązaniem do najbardziej twórczego okresu w muzyce lat 60' - 70', do vintage'owego brzmienia, bez elektroniki i tanich efektów, ale z nowoczesnymi aranżacjami. W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki: Ania Rusowicz, Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski.

- Spełniło się moje marzenie - tak o albumie mówi Ania Rusowicz. - Dzięki tej płycie mam możliwość przypomnieć osobę mojej mamy i jej cudowne piosenki, które skutecznie próbował zamazać świat. Mam też szansę pokazać, co mi w duszy gra, co otrzymałam w genach. Mam nadzieję, że płyta będzie inspiracją dla wielu osób, tak jak dla mnie inspiracją była twórczość mojej mamy i ówczesny big-bit. Zapraszam was zatem w muzyczną podróż - zachwala piosenkarka.

Zbigniew Hołdys tak powiedział o Ani Rusowicz:

- Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż, co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ania Rusowicz: Powinnam była urodzić się w latach 60.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:00
Piosenki Ady Rusowicz zyskały nowe życie dzięki jej córce, która właśnie wydała płytę "Mój BIG-BIT". Ania Rusowicz opowiadała o sile genów matki w "Trójkowym wehikule czasu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej bigbit (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 09:05
Młoda artystka wystąpiła w Trójce z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami. Dzięki Ani Rusowicz bigbit przeżywa w Polsce drugą młodość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczęśliwa siódemka Anny Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 11:00
Dostała 7 nominacji do Fryderyków i, jako nieodrodna córka swojej mamy, ma szansę zgarnąć większość statuetek. O życiu w cieniu znanych rodziców i budowaniu własnego wizerunku scenicznego rozmawialiśmy w Czwórce z Anną Rusowicz.
rozwiń zwiń