DE-JA-VU "A la maison”

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 14:00
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 15:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Piotr Motkowicz
Piotr Motkowicz

 

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki jest debiutanckim singlem DE – JA – VU – niezwykłego projektu, w którym spotykają się dwie muzyczne indywidualności. On i ona. Noc i dzień.

Sid100, czyli Piotr Motkowicz, zasłynął jako twórca sukcesów grupy Hurt. Brzmienie jego gitary zdefiniowało na nowo styl zespołu. Gdy Hurt znajdował się u szczytu popularności, Sid opuścił jego szeregi, by kontynuować twórczą drogę na własnych warunkach. Wtedy poznał swoja Muzą i artystyczną partnerkę – Madame 102.

Anna Przędzak miała już na koncie udział w kilku przedsięwzięciach, niekoniecznie stricte muzycznych. Od pierwszego spotkania wiedzieli, że muszą razem nagrać płytę … śpiewaną po francusku. Nagrali ją pod producenckim okiem Marcina Borsa. Końcowy efekt rzuca wyzwanie krajowym standardom, a każdy z 10 utworów duetu ma szansę przełamać dźwiękową rutynę panującą w eterze.