Lady Antebellum - Need You Now

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać w poniedziałek na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Lady Antebellum - Need You Now
Foto: mat.promocyjne

Piękna i utalentowana Hillary Scott oraz drugi wokalista Charles Kelley zakładali zespół Lady Antebellum z chęcią śpiewania country. Te zamierzenia wzmacniał gitarzysta Dave Haywood a także miejsce, w którym muzycy zaczęli swoją działalność , czyli stolica światowego country – Nashville. Przypadek sprawił, że już drugim albumem – "Need You Now” – znacznie wykroczyli poza hermetyczny świat kowbojskich butów i kapeluszy z szerokim rondem. Przełamują stereotypowe postrzeganie środowiska country tak oryginalną muzyką, jak i uniwersalnym wizerunkiem. 

W sierpniu 2009 roku Lady Antebellum wydał czwarty singel, "Need You Now", pochodzący z albumu pod tym samym tytułem. Utwór zadebiutował na 50. miejscu Billboard Hot Country Songs, ostatecznie awansując na 1. pozycję. Dodatkowo piosenka uplasowała się na 2. miejscu Billboard Hot 100. Drugi singel, "American Honey", miał premierę w amerykańskich stacjach radiowych 11 stycznia 2010 roku.

"Need You Now” zadebiutował na szczycie Billboard 200 oraz Top Country Albums, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 480.922 egzemplarzy. Cztery tygodnie po premierze, album uzyskał platynowy status za sprzedaż powyżej miliona kopii.

Czytaj także

Country nie musi być obciachem

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 17:21
Kapelusze, wielkie ciężarówki, rodeo i kiczowaty image niektórych gwiazd - taki obraz country to tylko jedna strona medalu. O drugiej, ciekawszej i powabniejszej, mówił w Czwórce Korneliusz Pacuda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk i Celine Dion: country to jedyna prawdziwa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:00
Niegdyś gwiazda polskiego rocka niezależnego, a dziś chansonista uniwersalny.Tym razem Maciej Maleńczuk wziął się za bary z klasykami country. Dlaczego wszystkie drogi prowadza do Mrągowa, wyjaśnił Zbigniewowi Zeglerowi w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mika Urbaniak: zależało mi żeby było dużo country

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 16:59
Album "Follow You" to prawdziwy zwrot w twórczości młodej wokalistki. O fascynacji amerykańską muzyką z lat 50. i współpracy z nowym producentem Victorem Davisem Mika Urbaniak opowiedziała w audycji "Pod lupą".
rozwiń zwiń