Natalia Szroeder "Jane"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Natalia Szroeder Jane
Foto: mat. pras.

Dzisiejsza Piosenka Dnia Jedynki zapowiada debiutancki album tej młodej wokalistki.

W 2011 roku Natalia wygrała znany program telewizyjny "Szansa na sukces", śpiewając utwór "Cicha woda" Maryli Rodowicz.

Słucha różnej gatunkowo muzyki od jazzu, poprzez muzykę klezmerską aż do rocka, ale jej największym idolem jest Michael Jackson.

W ostatnim czasie Natalia oddaje się swej muzycznej pasji z coraz większym zaangażowaniem. Na najbliższy okres ma szerokie plany związane z nagrywaniem kolejnych utworów, a efekty jej pracy usłyszą Państwo już za chwilę.

…………………………………………………………………………………………….

Natalia Szroeder- od dzieciństwa obracała się w kręgach artystycznych. Wychowywała się otoczona zdarzeniami muzycznymi i teatralnymi. Już jako dziesięciolatka była aktorką teatru "Dialogus". Dzięki temu poznała tajniki teatru inspirującego się tradycją kaszubską. Uniwersalne wartości kultury również nie były jej obce, ponieważ była uczestniczką parchowskich festiwali teatralnych i muzycznych. Dzięki prezentowanemu na nich szerokiemu spectrum kulturalnemu Polski, Europy i Świata miała okazję chłonąć je i kształtować pod ich wpływem swoją osobowość. W tym czasie kontynuowała również naukę gry na skrzypcach.
Nie chciała być jedynie konsumentem, postanowiła sama działać. Zakładała z rówieśnikami zespoły wokalne i taneczne. Jest inicjatorem różnych zdarzeń o charakterze kulturalnym. Jednak jej największą pasją okazał się śpiew. Na swojej drodze spotkała wielu wspaniałych artystów m.in. pianistę Tomasza Stroynowskiego i wokalistkę Weronikę Korthals, z którą realizuje szereg projektów muzycznych. Brała udział w licznych konkursach wokalnych, w których zajmowała czołowe miejsca.
Ma na swoim koncie występy telewizyjne - m.in. w programie "Od przedszkola do Opola" i w koncercie kolęd pt. "Chwała na wysokości" w TVP2. Śpiew Natalii można usłyszeć w filmie "Między kroplami deszczu", jak również podczas występów folklorystycznego zespołu kaszubskiego "Modraki". jej największym idolem jest Michael Jackson.