Łukasz Zagrobelny "Nie zapytam Cię"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 18:18
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11:20, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17:05
Fragment okładki płyty Ja tu zostaję
Fragment okładki płyty "Ja tu zostaję"Foto: materiały promocyjne

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki to trzeci singiel promujący znaną już słuchaczom Radiowej Jedynki nową płytę Łukasza Zagrobelnego "Ja tu zostaję".

Przypomnijmy, że Łukasz Zagrobelny jest laureatem tegorocznej, opolskiej Super Nagrody Jedynki, którą artyście przyznał Pierwszy Program Polskiego Radia. Wokalista dzięki niej wystąpi w piatek 28 grudnia w studiu koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

„Zrobiłem sobie trzyletnią przerwę między albumami, w tym czasie pojawiły się nowe inspiracje muzyczne - o pracach nad płytą opowiada Łukasz Zagrobelny - W naturalny sposób sięgnąłem do rzeczy, na których się wychowałem, do lat 70. i 80. Zafascynowały mnie stare brzmienia. Ogromną rolę w powstawaniu płyty odegrali Bogdan Kondracki i Karolina Kozak, którzy oprócz opieki produkcyjnej byli absolutnie dobrymi duchami tego projektu. Nagrałem więc album, na którym puszczam oko w kierunku lekkiego old schoolu i retro. To wszystko doprawione jest świeżymi brzmieniami, odważnymi aranżacjami i po prostu świetną zabawą w muzykę. Nowym singlem uchylam lekko drzwi do tego, co będzie można usłyszeć na mojej nowej płycie. Nie przypuszczałem, że tak świetnie będę się czuć w tej nowej dla mnie stylistyce i mogę śmiało powiedzieć: Ja tu zostaję! I to zostaję na dłużej.”

"Nie zapytam Cię" to trzeci singiel z mojego albumu "Ja tu zostaję", który jest już Złotą Płytą – mówi artysta.

"Piękny tekst Karoliny Kozak, ciekawa, lekko vintage'owa aranżacja Bogdana Kondrackiego ( wraz z którym współkomponowałem tę piosenkę) sprawiają, że jest to w moim odczuciu idealna propozycja na nadchodzącą  jesień.  Mam nadzieję, że i Was poniesie ten utwór, w którym tak wyraźnie pobrzmiewają echa muzyki lat 60 i 70 . Miłego odbioru".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak